بهترین کتاب جذب مشتری در لباس فروشی و مزون (بازاریابی شبکه ای در فضای مجازی)

بهترین کتاب جذب مشتری

امروزه حتی پزشگان نیز اگر برنامه ای برای جذب بیمار و یاحتی بهتر بگوییم جذب مشتری نداشته باشند، شغل خود را در خطر خواهند دید. جلب مشتری جدید بخش مهم و دشوار هر رشته شغلی محسوب می شود. شاید برای شما نیز بهترین کتاب جذب مشتری بتواند راهکشا ظاهر شود و کسب و کار شما را از خطر ورشکستگی نجات دهد. همین حالا اگر لیوان آب در دست دارید آنرا کنار بگذارید و در سفر جذب مشتری جدید تا آخر مقاله با ما همراه شوید! کتاب جادوی مغازه های پرفروش

جادوی مغازه های پرفروش

جذب مشتری در لباس فروشی

یکی از دغدغه های هر مغازه داری نبود مشتریان کافی است آنها به واسطه یک ویترین جذاب و یا تبلیغات هزینه بر، تمام تلاش خود را می کنند تا تعدادی از رهگذران را به مغازه خود دعوت کنند. تصور کنید جذب مشتری در لباس فروشی با یک ویترین متحرک، فرش قرمزی را برای رهگذران پهن می کند. اما همه چیز آنطور که باید پیش برود اتفاق نمی افتد و بخش اعظم افرادی که وارد مغازه می شوند با دست خالی آن مغازه را ترک می کنند و به یکباره نتیجه کلی طراحی و تبلیغات سوخت می شود.

  • آنچه در بهترین کتاب جذب “جادوی مغازه های پرفروش” خواهید خواند
  • معرفی قالب های ویترین های جذب و رونمایی از تکنیک های کاربردی در ویترین های منحصر به فرد
  • چیدمان زبان دوم یک فروشگاه، چگونه زمین یک فروشگاه را چیدمان کنیم. پنج قالب چیدمان استاندارد
  • انواع راه های جذب مشتری ویژه مغازه داری، معرفی روش جذب مشتری در لباس فروشی
  • قیمت گذاری، روش های تخفیف، آموزش فروش ویژه مغازه داران
  • و…..

در یک جمله کتاب جادوی مغازه های پرفروش یک پیشنیاز کامل برای مغازه داران است. بنابراین خواندن این کتاب به هر مغازه داری پیشنهاد می شود.

ژان بقوسیان و دکتر احمد صفار

جذب مشتری برای مزون

وقتی که از فروشگاه های مزون در کشور ترکیه دیدن می کنید نمونه ای کامل از تکنیک های جذب را خواهید دید که به طبع الگوبرداری از آنها نتیجه چشمگیری در جذب مشتری برای مزون رقم خواهد زد. وجود یک نقه کانونی در کنار هر محصول باعث جلب توجه ها خواهد شد. برای مثال یک خانم با یک کلاه عجیب و غریب قرمز رنگ توجه افراد را ابتدا به کلاه جذب می کند و افراد پس از کلاه چهره، زیورآلات آن خانم را مشاهده می کنند. شما نیز می توانید برای جذب مشتری در مزون خود به مشتری مسیر دهید و توجه آنها را به هر قسمت از مغازه جلب کنید. گاهی یک شئی نامرتبط می تواند یک نقطه کانونی برای مسیر دادن مشتری به سمت محصولات پرحاشیه مغازه شما شود.

راه های جذب مشتری در فضای مجازی

در دنیای امروز ورود به فضای مجازی عامل مهمی در موفقیت و ماندگار شدن کسب و کار می باشد. بنابراین اگر هنوز قلمروی خود را در فضای مجازی نساخته اید، وقت آن رسیده تا ردپایی در این دنیای  بگذارید. اگرچه راه های جذب مشتری در فضای مجازی بسیار متنوع شده اند اما اولین قدمی که به عنوان یک مغازه دار می توانید بردارید، ثبت نام و آدرس و سایر اطلاعات خود در ابزار رایگان گوگل می باشد. اینگونه مشتریان به راحتی با سرچ در گوگل به شما دسترسی خواهد یافت. قدم های دیگری که می تواند در مسیر بپیماید را می توان در لینک مغازه داری آنلاین مطالعه کنید.

 

پرویز درگی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *