پاسخ به خریداران معترض

چگونه به اعتراض مشتری ناراضی همانند پیتزا دومینوز پاسخ دهیم؟

 

زمانی که برای اولین بار وارد پیتزا فروشی دومینوز شدم غذای من نزدیک به 15 دقیقه طول کشید تا آماده شود در صورتی که فست فودهای  زنجیر‌‌ه‌ای دومینوز تنها بین 7 الی 8 دقیقه پیتزا را آماده می‌کنند. این امر باعث شد متصدی پیتزا فروشی یک ژتون رایگان به من بدهد تا سری بعدی بتوانم یک پیتزای رایگان دریافت کنم.اتفاقاً سری بعدی من با تعدادی از دوستانم به آنجا رفتم یعنی همین امر باعث شد یک سری مشتری جدید پاشون به آن مغازه باز شود.

پس شما هم میتوانید شرایطی را فراهم کنید که اگر مشتری شما از خدماتتان ناراضی است پاسخ متفاوتی به او دهید. ممکن است شما در سرویس دهی رستوران‌تان غذایی را دیر به مشتری برسانید و یا غذا را اشتباه  سرو کنید و یا غذا را سرد به مشتری تحویل دهید و دلایل مختلفی که باعث نارضایتی مشتری شود.

حال  شما باید این علل را شناسایی کنید و مطابق با آن پاسخ متفاوتی را در نظر بگیرید اینطور احساسات مشتری جریحه‌‌دار می‌شود چون پاسخی فراتر از انتظارش دریافت کرده است. اینگونه به صورت مبلغ تبلیغاتی عمل می‌کند و تجربه خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارد و به طور رایگان مغازه شمارا تبلیغ می‌کند.

پس شما شرایطی را فراهم کنید و پاسخ متفاوت و فرای انتظار مشتری را در نظر بگیرید تا اگر مشتری ناراضی شد شما بتوانید توسط این پاسخ‌‌‌‌های متفاوت مشتری عادی را به یک مشتری وفادار تبدیل کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *