8 روش عالی برای جذب مشتری جدید به کسب و کارهای کوچک

جذب مشتری جدید

هر کسب و کار قدیمی و تازه کار رشد خود را در گروی جذب مشتری جدید می دانند. آن ها با تکیه بر تجربیات و دانش خود به دنبال پیاده سازی روش‌های جذب مشتری برای مغازه و فروشگاه خود می‌گردند. شما نیز می‌توانید با خواندن این مقاله به 8 نکته واقعی افزایش مشتری پی ببرید و با به‌کارگیری آن در کسب کار سود بیشتری را برای خود رقم زنید.

1_ تبلیغات خود را با چاشنی تخفیف ارائه دهید.

یکی از راه‌های جذب مشتری جدید تخفیف است. با ارائه تخفیف‌های مقدماتی آنها را به سمت کسب و کار خود سوق دهید. مصرف‌کنندگان همچنان به دنبال ارزشی در معاملات خود هستند. با تخفیف‌های یکی بخرید، دوتا دریافت کنید! نیم‌بها! و یا با هر سه خرید یک هدیه دریافت کنید! مشتریان جدیدی را به مغازه خود جلب کنید. در روش‌های جذب مشتری برای مغازه و فروشگاه‌ها، به یک عامل انگیزشی احتیاج دارید.

ممکن است افرادی به تجارت شما فکر کنند اما انگیزه‌ای برای تغییر عادت خرید خود نداشته باشند. تخفیف‌ها گاهی به عنوان عامل جذب، فرش قرمزی برای مشتریان جدید پهن می‌کند. که شما می‌توانید پس از خرید ، پیشنهادهای آنها را ردیابی کنید و پیام‌های بازاریابی هدفمندی را در روزهای آتی ارسال کنید تا اینگونه وفاداری آنها را تقویت کرده باشید.

افزایش مشتری

2_ مشتریان فعلی عامل محرکی برای جذب مشتری جدید !

معمولاً هر کسب کاری مشتریان وفاداری دارد در غیر این صورت با بهترین خدمات آنها را ایجاد کنید. فراموش نکنید مشتریان فعلی بهترین پیام جذب مشتری جدید شما محسوب می‌شوند. با معرفی مشتریان وفادار، اعتماد و اعتبار ایجاد کنید، از طرفی افزایش مشتری جدید در گرو توصیف مشتریانی فعلی از محصول شماست. مشتریان وفادار به رایگان برای شما تبلیغ می‌کنند. و به بیانی بهتر آنها به عنوان قانون جذب مشتری یاد می‌شوند. بنابراین برای اطمینان از رضایت مشتریان در زمان خرید، مشوق‌هایی ایجاد کنید. پس از خرید پیامی ارسال کنید و برای مراجعه بعدی مستقیماً از آنها درخواست کنید.

راه‌های جذب مشتری

3_ برای جذب مشتری جدید به شبکه‌ها بپیوندید !

به نظر شما بهترین راه جذب مشتری جدید چیست؟ شاید قبل از ارسال پیام جذب لازم باشد در جای مناسبی قرا بگیرید تا مشتریان هدف صدای شما را بشنوند. زمانی که نسبت به بازار هدف خود مطلع باشید آنگاه می‌توانید در شبکه‌های صحیحی که مشتریان شما در آن قرار دارند، شروع به اطلاع رسانی کنید. اینکه چگونه تبلیغ کنیم برای جذب مشتری رابطه مستقیمی دارد که دقیقه در کجا تبلیغ کنید.

یک اثر ناب دیگر!  هوش هیجانی

بنابراین برای آگاهی افراد از نام تجاری شما و اینکه شما کی هستید؟ و چه کاری انجام می‌دهید؟ به انجمن صنفی خود، اتاق بازرگانی، شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام و سایر رویدادها بپیوندید.

مشتری بیشتر

4_ وب‌سایت خود را به روز کنید !

امروزه به لطف تحریم‌های یکی پس از دیگری و همچنین شیوع بیماری کوید 19 نقش فضای آنلاین در رشد کسب کار بسیار کلیدی محسوب می‌شود. از طرفی جستجوی آنلاین راه اصلی برای یافتن مشاغل جدید توسط مصرف‌کنندگان و نمایندگان فروش به حساب می‌آید. برای پاسخ به این سؤال که، روش‌های جذب مشتری اینترنتی چیست؟ همگی به کارهای سنگینی وابسته است که مشتریان از طریق آن بتوانند شما را پیدا کنند. روش‌های جذب مشتری اینترنتی در گرو تکنیک‌های بازاریابی موتور جستجو گوگل است تا با بهینه‌سازی آن در لیست سایت‌های اول جستجو قرار گیرید. حتی طراحی وب‌سایت شما نیز تفاوت ایجاد می‌کند. برخی از گرافیک‌ها می‌توانند سرعت بارگذاری سایت شما را کاهش دهند که شرایط را برای جذب مشتری جدید فراهم می‌سازد.اگر تخصصی در زمینه طراحی وب‌سایت و بهینه‌سازی سئو ندارید می‌توانید با یک شرکت طراحی سایت وارد مذاکره شوید و یا یک متخصص کار سئو را در مجموعه خود استخدام کنید.

جذب مشتری

5_ برای جذب مشتری جدید به سراغ شرکای مکمل بروید !

همراهی با کسب کارهایی که مشتریان مشترکی با شما دارند و بطور مستقیم رقبای شما محسوب نمی‌شوند، روش هوشمندانه‌ای برای جذب مشتری جدید تلقی می‌شود. به‌طور مثال اگر کالاهای کودک می‌فروشید، همکاری با مشاغل فروش لباس بارداری روش مقرون به‌صرفه و پر بازده برای افزایش مشتری محسوب می‌شود.

افزایش مشتری

6_ در کار خود متخصص شوید !

با به نمایش گذاشتن تخصص صنعت خود، می‌توانید یک هیاهویی به راه اندازید که با ایجاد علاقه در افراد باعث جذب مشتری جدید شود. داوطلب شدن برای سخنرانی در یک رویداد صنعتی که مشتریان هدف شما در آن قرار دارند و یا برگذاری یک وبینار و یا کارگاه آموزشی می‌تواند احساس خوبی را در مشتریان بالقوه شما ایجاد کند. این روش به ویژه برای جذب نمایندگان بسیار عالی عمل می‌کند.

جذب مشتری

7_ اثبات اجتماعی قدرتمندی ایجاد کنید !

مشتری بیشتر ، از طریق رضایت مشتریان پیشین حاصل می‌شود، بنابراین برای جذب مشتری جدید به نظرات مردم در وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی و سایر رسانه‌ها توجه کنید، فراموش نکنید که افراد قبل از اینکه توضیحات محصول را بخوانند، به نظراتی که درباره محصول شما نوشته شده است توجه می‌کنند. بعد از مرحله فروش به پشتیبانی بپردازید و ارتباط خود را با مشتریان قطع نکنید، آنها عامل اصلی مشتریان جدید محسوب می‌شوند.

یک اثر ناب دیگر!  5 ایده بازاریابی محلی که به افزایش ترافیک فروشگاه شما کمک می‌کند!

زمانی که امتیاز مردم به غذای شما منفی است و شکایاتی را از نحوه سرویس دادن غذا، سرد بودن، خام بودن را در رزومه سفارش آنلاین خود قرار داده‌اید، مطمئن باشید این ابزار آنلاین به ضرر شما عمل می‌کند و روزانه ذهن ده‌ها مشتری بالقوه را نسبت به رستوران شما منفی می‌کند. اما با پاسخ دادن به شکایت‌های مشتریان و تلاش برای بهبود وضعیت می‌توانید از ابزار قدرتمند اثبات اجتماعی در مسیر رشد کسب و کار خود بهره‌مند شوید و دیگران را تشویق به امتحان کردن محصولات خود کنید.

راه‌های جذب مشتری

8_ دوستی به مجموعه معرفی کنید !

این ایده کمی مشابه ارجاع است با این تفاوت که به مشارکت مشتریان نیاز دارد. در این حالت جذب مشتری جدید از مشتریان خود می‌خواهید تا «یک دوست را به شما معرفی کنند» اگر مشتری وفادار دوستی به مجموعه شما بیاورد از برخی خدمات و یا محصولات رایگان بهره‌مند می‌گردد. به‌طور مثال با جذب یک ورودی جدید، خرید دوم خود را رایگان دریافت کنید.

راه‌های جذب مشتری مشتری بیشتر

نتیجه ناب

زمانی که تعداد رجوع کنندگان شما محدود هستند به جای تلاش برای داشتن یک محصول منحصر به فرد و خدمات بی‌نظیر می‌بایست بر روی تبلیغات و بازاریابی متمرکز شوید تا با جذب مشتری جدید فضای دیده شدن محصول و خدمات شما مهیا شود. کسب و کارهای کوچک با تکیه بر بازاریابی دهان به دهان و اثبات اجتماعی می‌توانند با هزینه کمتر یک رشد ویروسی و همه‌گیرتر را تجربه کنند.

هم اکنون فایل PDF این مقاله را به‌صورت رایگان دانلود کنید!

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *