تخفیف با درصد % یا تومان $

نحوه تخفیف دادن نقش بسیار مهمی در جذب مشتری دارد اینکه چگونه و از چه ترفندی برای اعمال تخفیف بر روی اجناستان استفاده کنید و بتوانید بهترین نتیجه را برای فروش بیشتر داشته باشید نیازمند دانستن چند نکته ارزشمند است.

یکی از روشهای افزایش فروش و جذب مشتری استفاده از تخفیف در زمانهای خاص است

زمانی که می‌‌خواهید بر روی اجناس تخفیف اعمال کنید، نحوه تخفیف دادن به دو روش درصد و ریالی می‌تواند انجام شود. استفاده از هر کدام از این روشها به قیمت محصولی که می فروشید بستگی دارد. اگر محصول مورد نظر قیمتی بالاتر از 100 دلار یا بیشتر از 3 الی 4 میلیون تومان دارد در این حالت باید ارزش ریالی محصول را نمایش دهید. به طور مثال محصولی دارید که مبلغ فروش آن 10 میلیون تومان است، به جای اینکه بگویید این محصول دارای 10 درصد تخفیف است بگویید این محصول 10 میلیون تومانی 1 میلیون تخفیف دارد.

در مقابل اگر یک محصول کمتر از 3 میلیون تومان دارید مثلا محصولی با ارزش 500 هزار تومان به جای اینکه بگویید این محصول دارای 50 هزار تومان تخفیف است بگویید دارای 10 درصد تخفیف می‌باشد.

هرچقدر رقم محصول شما کمتر باشد تخفیف با درصد می‌تواند تأثیر بیشتری روی مشتری شما بگذارد و برعکس اگر مبلغ از ارزش بالاتری برخوردار است بهترین حالت تخفیف به صورت ارزش ریالی می‌باشد.

تماشای این ویدیو را از دست ندهید… با ما همراه باشید…

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *