6 روش ترغیب مشتریان به خرید

تشویق مشتریان به خرید بیشتر

بهترین راه‌حل برای داشتن یک مغازه جادویی که می‌تواند مشتریان را ترغیب به خرید کند تنها کافی است خود را جای مشتریان قرار دهید، آن‌ها کاملاً سردرگم هستند وجود محصولات بی شمار و علائم و تابلوهای تبلیغاتی تصمیم‌گیری را برای آن‌ها کمی دشوار می‌کند. پس اگر بتوانید به‌صورت نامحسوس به آن‌ها کمک کنید، به‌احتمال‌زیاد از شما خرید خواهند کرد. در ادامه به 6 مورد از روش‌هایی که مشتریان را وادار به خرید می‌کند، آورده شده است.

 

  1. تعداد دستان آن‌ها را زیاد کنید

آمار نشان داده است 21 درصد از افزایش فروش از طریق سبدهای خرید شکل‌گرفته است. بدیهی است ظرف بزرگ اشتهای افراد را افزایش می‌دهد. در رژیم غذایی اولین پارامتر کوچک‌تر کردن ظرف غذا است. پس اجازه ندهید رجوع کنندگان تنها با داشتن دودست حجم کمتری از محصولات را خرید کنند. یک کارمند خوب باید به‌محض وارد شدن مشتریان به داخل مغازه به پیشواز آن‌ها رود و سبدی را به آن‌ها دهد و بگویید این سبد برای شماست.

 

  1. تابلوهای راهنما زبان دوم فروشگاه برای خرید بیشتر

کالاهایی که در هر قفسه و یا قسمت‌های مختلف یک مغازه یا فروشگاه قرار می‌گیرند باید خود را به‌نوعی تعریف کنند، اینکه چگونه آن‌ها می‌توانند به مشتری کمک کنند و نیاز آن‌ها را برآورده کنند. اگر بدانید یک نوشته در کنار یک محصول چگونه می‌تواند به مشتری در تصمیم‌گیری کمک کند، آنگاه در کنار هر محصولی به توضیحات کلیدی و مزایای آن می‌پرداختید. با زبان علائم به مشتری بگویید این‌یک پارچه لطیف ابریشمی است و این اثربخشی زمانی دوچندان می‌شود و  مشتری را به خود جذب می‌کنند که علائم حس لامسه آن‌ها را تحریک کند. ترمه ما مانند بوسه‌های کودکانه است دست خود را روی آن بمالید تا آن را احساس کنید.

یک اثر ناب دیگر!  هوش هیجانی

 

جذب مشتری

 

  1. ویترین‌های متحرک ایجاد کنید

از اثربخشی ویترین‌ها و هر نوع نمایشگر متحرک در داخل مغازه غافل نشوید. در قانون سطح دید گفته می‌شود هر کالایی که در مقابل چشم مشتریان قرار داده شود امکان خرید آن افزایش می‌یابد؛ بنابراین با قرار دادن نمایشگرهای متحرک همچون چرخ‌وفلک متحرکی از کالاها و یا سایر ادواتی همچون وجود فن در ویترین که یک سیکل حرکتی ایجاد می‌کند، باعث تحریک حرکت چشم‌ها می‌شوند. این‌گونه محصولات شما با این ادوات متحرک، بیشتر در نگاه مشتریان قرا می‌گیرد و باعث ترغیب مشتریان به خرید می‌شود.

 

  1. از سرعت‌گیرهای فروشگاه استفاده کنید

هر فروشگاهی تعدادی سرعت‌گیر دارد که برای مدتی باعث کاهش و یا توقف مشتریان می‌شوند، معمولاً این مکان‌ها نقاط داغ فروشگاه محسوب می‌شوند که با قراردادان محصولاتی با حاشیه سود بالا در این قسمت‌ها می‌توانید افراد را وسوسه به خرید آن کنید. به‌طور مثال در یک بوتیک اطراف اتاق پرو، بهترین مکان برای قرارگیری این دسته ز محصولات می‌باشند و یا قرار دادن یک نیمکت در داخل فروشگاه علاوه بر رفع خستگی مکان مناسبی برای رصد کردن سایر محصولات اطراف آن به‌حساب می‌آیند؛ بنابراین سعی کنید برای ترغیب مشتری به خرید، دست‌اندازهای فروشگاه خود را پیدا کنید و آن‌ها را با مناسب‌ترین محصولات چیدمان کنید.

 

  1. محصولاتی درخور صندوق پیشخوان

شاید یکی از ساده‌ترین راه‌هایی که می‌توانیم مشتری را مجاب به خرید کنیم قرار دادن محصولات ارزان و کوچک در قفسه‌های اطراف پیش‌خوان است. این روش قدیمی که همچنین فروشگاه‌های مطرحی همچون آیکیا تا مغازه‌های چند متری انجام می‌دهند باعث فروش بالای اقلامی می‌شود که اگر در سایر قفسه‌های مغازه قرار می‌گرفتند چنین فروشی را به خود اختصاص نمی‌دادند. این محصولات در یک مغازه مواد غذایی می‌تواند شامل آدامس، باطری و یا مجله شود و در سایر مغازه‌ها به محصولات مکمل و ملزوماتی همچون کره وات کمربند، گیره مو و غیره اختصاص داده شود.

  1. امکان خرید را آسان کنید

زمانی که از مقابل برخی مغازه‌های آسیای همچون مالزی عبور می‌کنید، متوجه می‌شوید که درب بیشتر مغازه‌ها باز گذاشته‌شده است و این کار که معمولاً هزینه بالای تهویه هوا را برای این کشورها با آب‌وهوای گرم استوایی رقم میزند. شاید کمی عجیب به نظر رسد؛ اما مسئله که باعث شده است آن‌ها این هزینه را به جان بخرند تنها به آسان‌تر شدن خرید برمی‌گردد. آن‌ها معتقدند هرگاه درب مغازه باز باشد حتی افرادی که قصد خرید ندارند نیز وارد مغازه می‌شوند و یک دوری در مغازه می‌زنند؛ بنابراین سعی کنید هر عاملی که باعث آسان‌تر شدن خرید می‌شود را در فروشگاه خود پیاده‌سازی کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *