22 نقل قول از افراد میلیونر که به ثروتمند شدن شما کمک می کند.

 

ثروتمند شدن از نگاه بزرگان کسب و کار

می دانید چرا همه ما پولدار نیستیم و چرا بسیاری از ما احساس خوشبختی نمی کنیم و احتمالا در هر کسب و کاری که وارد می شویم تا حدودی شکست می خوریم و به موفقیت بزرگ نمی رسیم؟ چون ذهنیت درستی از ثروتمند شدن نداریم. ما ثروتمند شدن را معطوف به پول می دانیم و حتی در این صورت هم دقیقا نمی دانیم چه میزان پول و سرمایه برای ما معنی ثروتمند شدن را دارد.

ما باید ذهنیت درستی از ثروتمند شدن داشته باشیم، وقتی می خواهیم میلیونر شویم، باید یاد بگیریم که مانند میلیونرها فکر کنیم. همه چیز سخت کار کردن نیست، بلکه درست کار کردن مهم ترین عامل ثروتمند شدن است. در ادامه 22 نقل قول در حوزه های مختلف تجارت و کسب و کار از افراد مشهور و البته ثروتمند آورده ایم، تا خط فکری کلی آن ها را به شما نشان دهیم. اگر کمی عمیق به این سخنان نگاه کنید، متوجه خط فکری های مشابه آن ها خواهید شد.

 

شروع کار

” تنها یک چیز بدتر از شکست خوردن است و آن شروع نکردن کار است. ” ست گودین – نویسنده

این جمله از یک قانون ساده و بسیار روشن تبعیت می کند، تا زمانی که کاری را شروع نکرده اید در واقع در آن شکست خورده اید!

 

نوآوری  ثروتمند شدن

” آن چیزی که باعث می شود امروز میان فروشندگان مختلف تمایز قائل شویم، توانایی آن ها در ایده پردازی های نوین است ” جیل کرانث – نویسنده

یک اتفاق هر چقدر هم حیرت انگیز باشد اگر برای بار دوم تکرار شود دیگر اثر خود را از دست می دهد. بنابراین استفاده از ایده های دیگران چندان کمی به شما نمی کند. از طرفی دیگر مشتری ها و مخاطبان امروز به دنبال خلاقیت ها و نوآوری های جدید تری هستند. بنابراین خلاقیت خودتان را در کسب و کار داشته باشید.

“خلاقیت فقط اتصال چیزهاست.” – استیو جابز

این که شما چگونه اجزای تجارت خود را در کنار یکدیگر قرار دهید و از آن ها استفاده کنید معنی واقعی خلاقیت را دارد. پش خلاق باشید.

 

استیو جابز

خرده فروشی های نوین

” مسئله اصلی این است که وقتی وارد یک مغازه می شوم، بیش از این که بخواهیم چیزی بخرم، دوست دارم تعامل داشته باشم” آنجلا آهرانتس – مدیر سابق خرده فروشی برند اپل

فروشگاه های خرده فروشی به سبب این که با مشتری های معمولی و خرده سروکار دارد بیشتر محل تعامل و گفت و شنودهای مختلف می تواند باشد. یک برند یا یک کسب و کار باید به این ذات احترام بگذارد و با استفاده از فروشنده های خوش برخورد این تعاملات را افزایش دهد. همچنین با رعایت بازاریابی 5 بعدی در فروشگاه ها می توانید احساسات مشتریان را تحت تاثیر قرار دهید و با آنها تعامل برقرار کنید.

 

ریسک = ثروتمند شدن

” شجاع باش، ریسک کن، هیچ چیز نمی تواند جای تجربه را بگیرد ” پائولو کوئلیو – نویسنده

همه چیز مشخص است. زندگی انسان پر از دو راهی هایی است که باید انتخاب کند. در این انتخاب ها گاهی باید ریسک کرد. ریسک و خطر پذیری هیچ سودی هم که نداشته باشد، تجربه ای بزرگ برای ما می تواند به همراه داشته باشد که خود قابل ارزش است.

 

رهبری کردن یک کسب و کار

“رهبران خوب یک چشم انداز ایجاد می کنند ، چشم انداز را بیان می کنند ، با شور و حرارت صاحب چشم انداز می شوند و بی وقفه آن را به پایان می رسانند.” جک ولش – رئیس سابق و مدیرعامل جنرال الکتریک

مدیر و رهبر عضوی از یک تیم کسب و کار و تجارت محسوب می شود، عضوی که اگر نباشد آن گروه محکوم به شکست است.

یک اثر ناب دیگر!  با طراحی یک قیمت مرجع ، ترازوی سنجش مشتری را به چالش بکشید!

 

فناوری اطلاعات در تجارت

“فناوری اطلاعات و تجارت به طور جدایی ناپذیری در هم تنیده شده اند. فکر نمی کنم کسی بتواند در مورد یکی صحبت کند بدون اینکه در مورد دیگری صحبت کند. ”  بیل گیتس

باید قبول کرد دنیا هر روز و هر ساعت و هر لحظه در حال تغییر و پیشرفت است. این پیشرفت در مسیر الکترونیکی کردن هر چیزی و استفاده از فناوری اطلاعات در هر زمینه ای است. بنابراین اگر می خواهید تجارتی ماندگار داشته باشید، ناچار به استفاده از تکنولوژی هستید.

“یک سیستم مدیریت سفارش ، یک پایگاه داده ، یک موجودی. بدون اینها هرگز برای مشتری خود یکپارچه به نظر نخواهید رسید. ”  اندی لاوداتو – مدیر Vitamin Shoppe

تجارت یکپارچه یعنی داشتن فروشی مشخص با سودآوری خوب که می تواند آینده تجارت شما را تجربه کند. این سیستمی است که مشتری و مخاطب شما نیز به آن علاقه دارد.

ثروتمند شدن

 

پیشرفت، سخت اما شدنی

“تمام پیشرفت ها در خارج از منطقه راحتی ( حالت ساده و استراحت ) انجام می شود.” – مایکل جان بابک ، هنرمند

یک کسب و کار و تجارت یا حتی یک انسان اگر نخواهد پیشرفت کند و ساکن بماند محکوم به نابودی است. زیرا دنیا برای او صبر نخواهد کرد. بنابراین پیشرفت کردن هرچه قدر سخت و پر ریسک باشد، باید آن را پذیرفت. به نوعی پیشرفت از عوامل کلیدی ثروتمند شدن محسوب می شود

 

موفقیت، به خودتان بستگی دارد

“تنها جایی که موفقیت قبل از کار در آن وجود دارد ، فرهنگ لغت است.” – ویدال ساسون

این یک جمله بدیهی است اما همه ما آن را فراموش می کنیم. باید باور کنیم هیچ جادویی در کار نیست و قرار نیست موفقیت بی دلیل سراغ ما بیاید، بدون این که سختی کشیده یا در کاری پشتکار داشته باشیم.

“رمز موفقیت این است که کار ساده ای را به طور غیر معمول به خوبی انجام دهید.” – جان دی راکفلر ، جونیور ، تاجر و خیرخواه

اگر کاری را بسیار خوب انجام دهید، شما موفق تر از زمانی خواهید بود که آن کار را در حد و اندازه های متوسط انجام دهید، باور کنید.

یک برند محبوب بسازید

“هرچه طرفداران بیشتری داشته باشید ، تبلیغات کمتری نیز باید بخرید.” – دارمش شاه ، بنیانگذار و مدیر ارشد HubSpot

موفق ترین تجارت ها و کسب و کارها آن هایی است که سعی می کنند مشتری و مخاطب را به خود وابسته کنند. این وابستگی باعث می شوند که علاوه بر ثابت مانند مشتری، تبلیغات دهان به دهان که قدرت جذب 3 برابری دارد در این کسب و کار رخ بدهد.

“مشتری بسازید ، نه فروش”. – کاترین بارچتی ، بنیانگذار فروشگاه های K. Barchetti

وقتی شما مشتری داشته باشید، فروشتان تضمین شده خواهد بود. بنابراین به جای این که بخواهید یک محصول را بفروشید، سعی کنید یک مشتری برای خود بخرید!

“تکرار چرخه فروش قابل سرمایه گذاری است. تنها باید وفاداری حاصل شود. ” – جانت رابینسون ، مدیر عامل سابق شرکت نیویورک تایمز

یک آمار جذاب برای اثبات این ادعا کافی است. کسب وفاداری تنها 5 درصد از مشتری ها می تواند سود فروش را از 25 درصد به 95 درصد افزایش بدهد و این یک رقم استثنایی است.

“اجازه دهید همکاران فروشگاه شما در امور اجتماعی مانند صفحات مجازی فعال باشند. “دوستان” در نمایش لباس های ( محصولات ) ما مهمتر از مدل های پرداخت شده هستند ” – امیلی واتکینز ، SVP ، املاک و مستغلات و ساخت و ساز ، شارلوت روس

یک اثر ناب دیگر!  تخفیف دادن به روش هیوندای در دوره رکود اقتصادی

بگذارید همکاران و فروشنده های شما در دنیای اجتماعی حضور فعال داشته باشند و آن ها را محدود نکنید. یادتان باشد دوستان آن ها می تواند خریداران شما محسوب شود و در مرحله بعدی می توانید آن ها را به منبع تبلیغات رایگان خود کنید، کافی است کمی باهوش باشید.

 

ثروتمند شدن از نگاه بیل گیتس

ارائه خدمات به مشتری

“خدمات مشتری نباید فقط یک بخش باشد ، بلکه باید کل شرکت باشد” – تونی هسیه ، مدیر عامل سابق Zappos

هدف از ایجاد هر کسب و کار و تجارتی تنها و تنها فروش و داشتن سودآوری است. بنابراین مشتری مهمترین عامل موفقیت تجارت محسوب می شود. از این رو ارائه خدمات به مشتری را در تمام بخش های کسب و کار خود داشته باشید تا موفقیت را لمس کنید.

“همیشه بیش از حد انتظار – خدمات –  تحویل دهید.” – لری پیج ، بنیانگذار Google

دنیای امروز اقتصاد دنیای جنگی است که بین برندها و کسب و کارهای مختلف وجود دارد. اگر می خواهید زنده بمانید، باید خدماتی فراتر از چیزی که مشتری انتظار دارد به او ارائه بدهید.

“من آموخته ام كه ​​مردم آنچه را كه گفتی فراموش خواهند كرد ، مردم آنچه را كه تو انجام داده ای فراموش خواهند كرد ، اما مردم هرگز احساس شما را فراموش نخواهند كرد.” – مایا آنجلو

بخواهید باور کنید یا نکنید، مشتری انسان است و انسان می تواند احساس داشته باشد و احساس می تواند درک متقابل داشته باشد. این یعنی این که مشتری می تواند احساس فروشگاه و تجارت شما را درک کند. در ارائه خدمات به مشتری همیشه حال و احساس خوبی داشته باشید. یک احساس منفی می تواند مشتری را برای همیشه از برند شما دور کند.

همه چیز ساده است، اگر شما بخواهید

“ساده می تواند دشوارتر از پیچیده باشد: شما باید سخت کار کنید تا فکر خود را تمیز کنید تا ساده شود. اما در آخر ارزش آن را دارد زیرا وقتی به آنجا رسیدید ، می توانید کوه ها را حرکت دهید. ” – استیو جابز

تا می توانید سیستم کسب و کار خود را ساده تر کنید و سعی کنید پیچیدگی های موجود را به روش های مختلف کنترل کنید. وقتی یک نرم افزار ساده حسابداری می تواند حساب های پیچیده شما را ساده کند، اگر از آن استفاده نکنید بازنده بازی تجارت خواهید بود. شاید کمی عجیب به نظر رسد که کوچکترین عامل ها می تواند کلید ثروتمند شدن را رقم  زند.

همه چیز تکرار می شود

“هر عملی فرصتی برای بهبود است.” – مارک گرابن ، نویسنده

نگران اشتباه ها نباشید. اشتباه چیزی است که به وجود می آید تا به شما ثابت کند می توانید پیشرفت کنید. از این رو از چالش ها نترسید و با آن ها روبرو شوید. یادتان باشد هر چالشی فرصتی است تا شما پیشرفت کنید.

برای ثروتمند شدن باید آینده نگر بود

“قبل از اینکه مجبور شوید، تغییر کنید.” – جک ولش ، رئیس سابق و مدیرعامل جنرال الکتریک

همیشه آینده را در نظر داشته باشید و سیستم های انعطاف پذیری برای شرایط غیر قابل پیش بینی داشته باشید. این اتفاق می تواند شما را از نابودی نجات دهد و شما را به سمت ثروتمند شدن هدایت کند.

“فردا متعلق به کسانی است که آینده آن را می شنوند.” – دیوید بووی

باید قبول کرد که بدون نظر به آینده و فکر به آن نمی توان قدم از قدم برداشت. یادتان باشد همیشه یک قدم از بقیه جلوتر باشید و این ممکن نخواهد بود مگر با نگاه به جلو. پیش به سوی ثروتمند شدن …

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *