خلاصه کتاب قلاب

نیر ایال

خلاصه کتاب قلاب( hooked ) نویسنده نیر ایال

 

در رابطه با کتاب قلاب ( hooked ) چه می‌دانید؟ به تمام محصولات مورد استفاده خود در طول روز مانند تلفن هوشمند، برنامه‌های لازم و وب‌سایت های مورد علاقه فکر کنید. چگونه این محصولات موفق شدند شما را آنقدر جذب کنند تا به صورت روزانه از آن‌ها استفاده کنید؟ کتاب قلاب نه تنها فرایندهای روانشناختی ایجاد کننده عادت‌ها را توضیح می‌دهد، بلکه نشان می دهد که چگونه شرکت‌ها می‌توانند برای استفاده از این گرایش، محصولات خود را تولید کنند.

خلاصه کتاب

نیر ایال نویسنده‌ی کتاب قلاب تلاش کرده است توضیح دهد طراحی یک محصول باید چگونه باشد تا آن محصول عادت ساز شود. در ادامه خواهید فهمید که چرا طراحی یک محصول عادت ساز بهترین روش فروش برای شرکت شما است که می تواند امیدوار کننده باشد. همچنین خواهید فهمید که چرا پیمایش Twitter feed بسیار اعتیاد‌آور است. سرانجام شما همچنین می توانید پیامدهای اخلاقی محصولات عادت‌ساز را درک کنید. با خلاصه‌ای جامع و مفید از کتاب قلاب با ما همراه باشید.

 

فصل اول

ایده کلیدی شماره 1 کتاب قلاب

تغییر یا جایگزینی عادت‌های ثابت، دشوار است.

نویسنده کتاب قلاب می‌گوید هر شب سال نو مردم تصمیم می‌گیرند که مشروبات الکلی را ترک کنند، غذای سالم‌تری بخورند یا بیشتر ورزش کنند. در واقع در آن هنگام ما کاملا متعهد به ایجاد این تغییرات هستیم. پس چرا در پنجم ژانویه اکثر ما خود را در حال نشستن بر روی نیمکت مجهز به چیپس و آبجو پیدا می‌کنیم؟ خوب پاسخ کوتاه این است که این به عادت‌های ما برمی‌گردد. فعالیت‌هایی که ما آنقدر به انجام آن‌ ها عادت کرده ایم که بدون فکر آگاهانه به انجام آن‌ها می‌پردازیم.

عادت‌ها به این دلیل پدیدار می‌شوند که مغز ما مشتاق صرفه‌جویی در وقت است. بنابراین در بیشتر شرایط باعث می‌شود هر کاری که ماندگار است را انجام دهیم. به عنوان مثال یک عادت این است در هنگام عصبی شدن ناخن‌های خود را می‌جوید، زیرا مغز شما به یاد می‌آورد که ناخن جویدن یک بار به شما کمک کرده است تا بر استرس خود غلبه کنید. بنابراین اکنون به صورت ناخودآگاه این کار را انجام می‌دهید.

خلاصه کتاب قلاب

مشکل عادت‌ها این است که تغییر دائمی آن‌ها بسیار دشوار است. در حقیقت، تحقیقات نشان داده است که حتی اگر برنامه‌های روزمره خود را تغییر دهیم، مسیرهای عصبی عادت قدیمی در مغز ما دست نخورده باقی مانده و به راحتی دوباره فعال می‌شوند. این واقعیت نشان داده شده است که دو سوم افراد الکلی که برنامه سم‌زدایی را به پایان می‌رسانند، در عرض یک سال دوباره به مصرف الکل روی می‌آورند. بنابراین چگونه ممکن است شما بتوانید یک عادت جدید را بپذیرید؟ ساده‌ترین راه تکرار مکرر آن است. یک مطالعه نشان داد دانش آموزانی که می‌خواستند به طور مرتب نخ دندان بکشند، بیشتر موفق می‌شوند که عادت نخ دندان کشیدن را در خود نهادینه کنند. خرده فروش آنلاین آمازون را در نظر بگیرید. اکثر مردم هر روز از آمازون استفاده نمی‌کنند، اما خرید از این سایت، با وجود تعداد بیشماری از فروشگاه‌های آنلاین دیگر، هنوز هم عادت بسیاری از ما محسوب می‌شود. اما چرا؟ مقایسه مستقیم آمازون بین سایر خرده فروشان بسیار مفید است، کاربران رضایت بیشتری از تجربه خرید آنلاین با آمازون دارند.

 

فصل دوم

ایده کلیدی شماره 2 کتاب قلاب

محصولات عادت ساز درآمد بالایی دارند و به سختی می توان با آن ها رقابت کرد.

با نگاهی به موفق ترین مشاغل و محصولات موجود، به ویژه در اینترنت، متوجه می شویم که بسیاری از آن ها دارای یک ویژگی مشترک هستند. آن ها عادت آفرین هستند. محصولات عادت ساز از جمله کالاهایی هستند که به تدریج در برنامه‌های روزمره ما قرار می‌گیرند، مانند تلفن هوشمندی که عادت کرده‌ایم هر روز صبح به طور خودکار پیام‌های جدید خود را چک کنیم.

کتاب قلاب

 فروش محصولات عادت ساز مزایای بسیاری دارد. اول از همه این محصولات مشتریان طولانی مدت را جذب می کنند. به سختی می‌توان عادت‌ها را رد کرد بنابراین مشتریان احتمالا برای مدت طولانی‌تری از این محصول استفاده می‌کنند و این باعث افزایش ارزش مادام‌العمر برای شرکت می‌شود. این بدان معنی است که…

… برای دسترسی به خلاصه جامع (15 صفحه‌ای) این کتاب و 24 کتاب پرفروش دنیا، وارد لینک شوید. 

 

کتاب خوب

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *