خلاصه کتاب ایکیگایی

ایکیگای

ایکیگایی (نویسنده هکتور گارسیا پوگسورور و فرانچسک میرالس)

در این خلاصه کتاب به مفهوم ژاپنی ایکیگای پرداخته می‌شود، اینکه چگونه می‌توان طول عمر بالاتری داشت و از هر لحظه آن لذت برد. با داشتن ایکیگای و رعایت چند نکته ساده در مورد سلامتی، یک زندگی شاد طولانی را تجربه کنید.

آنچه در این کتاب می‌آموزید.

  • جریان چیست و چرا بسیار مهم است?
  • چگونه کارائوکه باعث جوانی شما می‌شود!
  • چرا دوستی مهمترین سرمایه به حساب می‌آید!

 

فصل اول

داشتن یک هدف عمیق در زندگی، راز عمر طولانی است.

آیا علاقه‌مند به زندگی طولانی، سالم و رضایت بخش هستید؟ چه کسی نیست؟

راز انجام این کار فقط می‌تواند در جزیره اوکیناوا ، در جنوب ژاپن یافت شود، جایی که بالاترین میزان صد ساله‌ها را در جهان به خود اختصاص می‌دهد.

راز طول عمر ساکنان این جزیره ممکن است فقط در یک کلمه خلاصه شود ایکیگای،  که معنی آن تقریباً به مفهوم زندگی شما گره می‌خورد و یا به عبارتی همان انگیزه درونی شما برای انجام یک فعالیت خاص است.

ایکیگای را همچنین می‌توان به عنوان تلاقی بین چهار عنصر مختلف توصیف کرد:

  • آنچه به آن علاقه زیادی دارید!
  • جایی که مهارت شما در آن نهفته است!
  • اینکه چگونه می‌توانید امرار معاش کنید !
  • و آنچه که جهان به آن نیاز دارد!

بسیاری از ژاپنی‌ها بر این باورند که هرکسی ایکیگای یا سرنوشتی دارد که برای تحقق بخشیدن به آن متولد شده است.با این حال برخی از افراد به سرعت ایکیگای خود را پیدا می‌کنند و افراد دیگر باید به مرور آن را جستجو کنند. اگر شما در گروه دوم قرار می‌گیرید ، از ادامه دادن خسته نشوید. به هر حال ایکیگای، همان چیزی خواهد بود که روزی شما را برمی‌انگیزد تا صبح زود از رختخواب خود به هدف انجام کار خاصی خارج شوید.

به همین دلیل است که اوکیناویایی‌ها اغلب در کارهای روزمره خود به درجه بالایی از تخصص و تمرکز دست می‌یابند. به عنوان مثال، در یک کارخانه مسواک سازی در اوکیناوا ، نویسندگان با یک صنعتگر ماهر آشنا شدند که تمام عمر خود را در تکمیل هنر اتصال موهای جداگانه به یک برس گذرانده بود. او در این مرحله از زندگی خود توانسته بود  با مهارت بسیار خیره کننده‌ای این کار را انجام دهد.

از ایکیگای به عنوان کلید طول عمر یاد می‌شود. بنابراین اگر ایکیگای شما شغلتان است هرگز نباید بازنشسته شوید. و اگر ایکیگای شما سرگرمی است که برای شما معنا و لذت به همراه دارد ، هرگز آن را رها نکنید.

مردم اوکیناوا این قوانین را رعایت می کنند و در نتیجه ، تا اواخر زندگی خود فعال می‌مانند. اگر مجبور به بازنشستگی شوند ، همچنان راه‌هایی برای فعال ماندن پیدا می کنند ، مانند انجام باغبانی یا هر کاری که می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.

فواید این تعهد روشن است. مطالعات پزشکی انجام شده بر روی صد ساله‌های اوکیناوا میزان بسیار کمی از بیماری‌های قلبی و زوال عقل را نشان می‌دهد.

 

ایکیگای

ادامه این مطلب ویژه اعضای ناب می باشد، لطفا عضو ناب شوید…. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *