چگونه کیفیت زندگی خود را بالا ببریم؟

بی‌شک همه می‌خواهیم در زندگی شخصی و کاری خود، موفق باشیم! پس بهتر است با دقت در مورد هدفی که قرار است به آن برسید و کاری که دوست دارید انجام دهید، فکر کنید و بر اساس آن یک برنامه‌ریزی درست داشته باشید و پیش بروید.

 

 

فرض بر اینکه شما مشغول به کاری هستید که هر 4 پارامتر در آن رعایت شده یعنی شغلتان را دوست دارید، مهارت کافی در آن دارید، کارتان را به یک نیاز گره زده‌اید و بابت انجام آن مبلغی را دریافت می‌کنید.

هدف از این ویدیو آن است که شما بتوانید کیفیت کارخود را بالا ببرید زیرا با وجود هر 4 پارامتر مواقعی پیش می‌آید که در حین کار دچار استرس می‌شوید و یا نسبت به کارتان دلسرد می‌شوید.

 

چطور می‌توانیم شرایطی را فراهم کنیم که دچار این مشکلات نشویم؟

  1. نقطه شروع

زمانی که جایگاه شغلی شما نسبت مهارتتان بالاتر باشد ناخودآگاه دچار استرس می‌شوید.و بلعکس اگر مهارت شما نسبت به جایگاه شغلی‌تان خیلی بالاتر باشد درنتیجه دلسرد خواهید شد.

  1. پیروی از یک الگو

زمانی که شما یک الگو و یا یک رهبر را دنبال می‌کنید نسبت به کاری که انجام می‌دهید اعتماد و اطمینان پیدا خواهید کرد و برای موفقیت باید تمام تمرکزتان را بر روی مسیری که آن الگو طی کرده قرار دهید که چه فراز و فرودهایی را گذرانده با این دید انگیزه بالاتری را برای رسیدن به موفقیت بدست می‌آورید.

  1. داشتن شخصیت متغیر

ما انسانها دو نوع شخصیت داریم، شخصیت اول شخصیت ثابت است که تمام توانایی و استعداد ذاتی ما را شامل می‌شود و اما شخصیت دوم شخصیت متغیر است که برای بدست آوردن آن تمرین کردیم. شما با داشتن شخصیت متغیر این طور احساس می‌کنید که هیچ کاری برایتان نشد ندارد.

تماشای این ویدیو را از دست ندهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *