چگونه انگیزه خود را در مسیر بالا ببریم؟

انگیزه‌ها احساسات جدیدی را در ما ایجاد می‌کنند. احساس محبوبیت، احساس غرور از موفقیت، احساس مفید بودن. وجود این احساسات باعث می‌شوند شما هم‌زمان تحرکتان را بالا ببرید و در مسیری که هستید باقی بمانید و تا انتها بدون توقف پیش بروید

 

 

برای اینکه در مسیر رسیدن به هدفتان دلسرد نشوید باید یک سری انگیزه‌هایی را به کارتان گره بزنید.

به طور معمول 4 نوع انگیزه وجود دارد:

1_ انگیزه کسب: به این معنا که برای رسیدن به جایگاه اجتماعی بهتر تلاش می‌کنیم. انگیزه کسب کمک می‌کند تا از لحاظ ثروت و مقام از دیگران بهتر دیده شوید.

2_ انگیزه دفاع: این انگیزه از اجدادمان به ارث رسیده و اکنون به صورت تکامل یافته در ما قرار دارد این انگیزه آنقدر قدرتمند و قوی است که می‌تواند از دلسرد شدن ما در مسیر رسیدن به هدف جلوگیری کند.

3_ انگیزه یادگیری: انسان‌ها همیشه از اینکه در جمعی باشند که از لحاظ اطلاعات نسبت به بقیه در سطح پایین‌تری قرار بگیرند احساس ناخوشایندی خواهند داشت ، بنابراین برای اینکه بتوانند صاحب‌نظر باشند همیشه آماده یادگیری هستند. اگر کارآفرین هستید حتماً کارکنان خود را به یادگیری و کسب مهارت تشویق کنید.

4_ انگیزه ارتباط: تصور کنید در جایی زندگی می‌کنید که هیچ انسانی در کنار شما نیست در این شرایط شما انگیزه‌ای برای تلاش و انجام کاری را نخواهید داشت چون بخش اعظم تلاش شما برای برقراری ارتباط است. شما زمانی که جایگاه خوبی بدست بیاورید می‌توانید ارتباطات جدیدی را شروع کنید. می‌توانید با افرادی که از جایگاه اجتماعی بالاتری برخوردار هستند رابطه برقرار کنید.

با وارد کردن این انگیزه‌ها در چرخه رسیدن به هدفتان می‌توانید بدون توقف و با انرژی مضاعف مأموریت خود را به اتمام برسانید و موفقیت را در آغوش بکشید.

تماشای ویدیوی کامل را از دست ندهید … با ما همراه باشید …

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *