4 نکته ای که باید در مورد فروش پیشنهادی بدانید

در هر کسب و کاری هدف اصلی و مهم داشتن سودآوری بالاست که عمدتا از طریق افزایش فروش محصول یا خدمات ممکن می شود. از این رو سوال مهم که هر فروشنده یا صاحب کسب و کاری از خود می پرسد و باید بتواند به آن جواب قانع کننده بدهد این است که از چه طریق می تواند فروش خود را افزایش بدهد و ترفند های فروش بیشتر چیست؟ به طور کلی می توان فروش پیشنهادی را یکی از این ترفندهای فروش بدانیم که می تواند بسیار مفید و کارآمد محسوب شود. در ادامه به فروش پیشنهادی و راهکارهای آن خواهیم پرداخت.

برای توضیح فروش پیشنهادی بهتر است از یک مثال استفاده کنیم. شما به عنوان یک خریدار وارد مغازه لوازم خانگی و تاسیسات خانگی می شوید و برای پرده خانه خود یک میله مناسب درخواست می کنید. اولین کاری که فروشنده بدون هیچ حرف و حدیثی انجام می دهد این است که میله مناسب با قیمتی متناسب خواست شما را پیشنهاد می دهد و تنها سعی می کند با ترفندهای فروش مختلفی شما را قانع به خرید این میله کند. بعد از این که شما قبول می کنید این میله را بخرید، داستان فروش پیشنهادی شروع می شود.

صاحب مغازه شروع می کند مهمترین محصولات افزودنی به این میله مانند پیچ و … را معرفی می کند. این محصولات که به صورت پیشنهاد به مشتری ارائه می شود را فروش پیشنهادی می نامیم. استفاده از فروش پیشنهادی می تواند فروش را چند برابر کند و در نتیجه سودآوری خوبی برای صاحب کسب و کار و فروشنده داشته باشد.

یک اثر ناب دیگر!  7 راه ساده و کم‌هزینه برای افزایش فروش

 

مهمترین نکته در فروش پیشنهادی

مهمترین نکته این است که باور کنید شما قرار نیست به نیاز مشتری پاسخ بدهید بلکه باید به درخواست آن ها بپردازید. از این رو به عنوان یک مشتری باید با دید یک روانشناس کاری کنید که مشتری احساس کند که به محصول گفته شده نیاز خواهد داشت و نیاز او را وادار می کند که از شما درخواست محصول پیشنهادی را داشته باشد. این گونه به جای فروش یک محصول چندین محصول ریز و درشت دیگر فروخته می شود و این دقیقا همان هدفی است که یک فروشنده و صاحب کسب و کار به دنبال آن است.

 

4 نکته ای که باید در مورد فروش پیشنهادی بدانید

4 روش فروش پیشنهادی

4 روش فروش پیشنهادی را در زیر بخوانید:

اولین و مهمترین نکته مهم

اولین و مهمترین نکته مهم در موفقیت فروش پیشنهادی این است که شما اولین ” بله ” را از مشتری بگیرید. یعنی قبل از فروش محصول اصلی و نیاز اصلی مشتری اقدام به فروش پیشنهادی نکنید و به او این موضوع را القا نکنید که با خرید یک جنس باید چندین جنس دیگر همراه آن بخرد. اما وقتی شما بتوانید اولین نظر موافق را از مشتری بگیرید و او قصد خرید محصول را داشت، می توانید شروع به فروش پیشنهادی کنید. از آن جهتی که مشتری در دفعه اول اعتماد کرد در فروش های بعدی نیز سریع تر این اعتماد جلب می شود و کار شما راحت تر می شود.

 

دومین نکته مهم

نکته مهم دیگر این است که در حین فروش محصول اصلی در ذهن خودتان در نظر داشته باشید که ادامه محصولات پیشنهادی چگونه خواهد بود. از این رو عموما محصول اصلی را از نام و برندی مشخص کنید که لوازم لازم کناری آن را دارید و به خوبی می توانید آن ها را به عنوان لازمه ها و کمک های محصول اصلی بفروشید.

یک اثر ناب دیگر!  آنچه مغازه‌داران باید از روانشناسی خرید بدانند!

اولویت بندی داشته باشد، یعنی این که در فروش پیشنهادی نیز مانند فروش خود محصول اصلی و ابتدایی عمل کنید. ابتدا یک فروش پیشنهادی را بله بگیرید و سپس سراغ محصول بعدی بروید. درهم ریختگی در فروش و ایجاد گزینه های بیشتر جلوی چشم مخاطب می تواند ذهن مخاطب را کاملا بر علیه شما کند و باعث شود که مشتری متوجه شود که تنها هدف شما فروش بیشتر است و این خطرناک ترین چیز برای از دست رفتن اعتماد بین مشتری و فروشنده است.

 

نکته آخر

مورد آخر که به نوعی یک مورد عمومی محسوب می شود، این است که شما توانایی قانع کردن مشتری را باید داشته باشید. در واقع به نوعی باید با مشتری سخن بگویید که مشتری به آن محصول احساس نیاز کند و بر اساس این نیاز آن را از شما بخواهد و این جا شما پاسخ خواسته مخاطب را می دهید. برای موفقیت در این مورد راه های بسیاری وجود دارد اما مهمترین این راه ها این است که بتوانید اول خودتان را قانع و راضی کنید. اگر در دل خودتان این سخنان و حرف ها قانع کننده باشد، مشتری شما نیز راضی و قانع خواهد شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *