خلاصه کتاب گاو بنفش

گاو بنفش

کتاب گاو بنفش، نویسنده:ست گادین

 

در رابطه با کتاب گاو بنفش چه می دانید؟ اگر به یک مزرعه گاو نگاه کنید، چه خواهید دید؟ احتمالا گاو های سیاه و سفید در مزرعه خواهید دید در این بین ممکن است چند گاو با لکه های قهوه ای را هم مشاهده کنید. خب این یک امر کاملا طبیعی است و بدون شک شما را شگفت زده نخواهد کرد. اما اکنون تصور کنید که بر خلاف همه احتمالات، یک گاو بنفش را در این مزرعه مشاهده کنید! به راحتی می توان گفت که شما شگفت زده خواهید شد، زیرا یک گاو بنفش واقعا چیز قابل توجهی است!

کتاب گاو بنفش

در اینجا برای همه شرکت ها یک درس وجود دارد: اگر محصولات شما مانند گاوهای سیاه و سفید یا حتی قهوه ای معمولی باشند، نمی توانید توجه دیگران را جلب کنید. در عوض، شما باید چیزی استثنایی ایجاد کنید مانند یک گاو بنفش.

در این خلاصه از کتاب گاو بنفش نوشته ست گادین، ​​کشف خواهید کرد که:

  • چرا مشتریان شما بهترین بازاریاب های شما هستند.
  • چرا برج پیزا بیش از 100 برابر از بازدیدکنندگان پانتئون، بازدیدکننده دارد؟
  • چرا مورد تمسخر قرار گرفتن می تواند چیز خوبی باشد.

خلاصه کتاب

کتاب گاو بنفش یا کتاب لطفا خاص باشید اثر ست گادین کتابی است که در رابطه با تمایز ها و تفاوت ها صحبت می کند. اگر زمان کافی برای مطالعه این کتاب را در اختیار ندارید، با ما همراه باشید تا خلاصه ای جامع و مفید به شما ارائه کنیم.

 فصل اول

ایده ی کلیدی شماره 1 کتاب گاو بنفش این است که تبلیغات زیاد قدرت بازاریابی شما را از بین می برد.

ست گادین نویسنده کتاب گاو بنفش می گوید ممکن است متوجه شده باشید که در پویایی بازاریابی، تحول عظیمی در جریان است. در گذشته اگر تلویزیون را روشن می کردید یا روزنامه می خواندید، احتمالا فقط تبلیغ چند محصول را می دیدید. این نادر بودن باعث می شد آن محصولات به طور خودکار قابل اعتماد به نظر برسند. امروز اما محصولات بی شماری به روش های گوناگونی تبلیغ می شوند، بنابراین مصرف کننده غرق در تبلیغات است. این امر سبب شده است توجه مصرف کننده به سختی جلب شود. زیرا مردم به راحتی مشغول شناسایی و تمرکز بر روی تمام تبلیغات اطراف خود هستند. حکایت بارز این موضوع توسط نویسنده ارائه شده است. روزی نویسنده به هتلی رفت. در آن جا افراد زیادی را مشاهده کرد که در حال مطالعه روزنامه بودند. در آن روزنامه ها تعداد زیادی آگهی تبلیغاتی وجود داشت. نویسنده از آن افراد درخواست کرد نام چند نمونه از شرکت های تبلیغ کننده را بگویند. هیچ کسی نتوانست حتی دو شرکت را نام ببرد. این فراموشی از آنجا ناشی می شود که مصرف کنندگان بازاریابی را نادیده می گیرند مگر اینکه نیازهای دقیق آنها را برآورده کند. به هر حال شما واقعا به تبلیغات اتومبیل توجه نخواهید کرد، مگر اینکه به یک ماشین جدید احتیاج داشته باشید. این همچنین بدان معنی است که تبلیغات سنتی در رسانه های جمعی کم اثر می شوند.

کتاب گاو بنفش

به عنوان مثال فرض کنید شما یک تبلیغ تلویزیونی جدید برای شرکت خود در نظر می گیرید. انبوهی از مردم آن را می بینند، اما فقط کسری از این مردم محصول شما را می خواهند. در واقع فقط کسری از آن افراد حاضرند واقعا به تبلیغات شما توجه کنند. سرانجام تنها کسری از این زیر مجموعه آخر واقعا مایل به خرید محصول شما هستند.

تصور کنید در حال راه اندازی مدل جدیدی از داروهای مسکن هستید و می خواهید آنها را تبلیغ کنید. مشکل این است که، در حال حاضر بسیاری از مدل های داروی مسکن موجود است. این بدان معناست که شما باید از سه مانع عبور کنید: اول، شما باید مشتریانی پیدا کنید که می خواهند دارو مسکن تهیه کنند. دوم، از این گروه، باید مشتریانی را پیدا کنید که از گزینه های فعلی راضی نیستند. سرانجام، شما باید افرادی را پیدا کنید که در واقع به صحبت های شما گوش می دهند و محصول شما را می خرند. این روند دستیابی به مشتریان هدف و بازاریابی محصولات شما را به طور فزاینده ای به چالش می کشد.

فصل دوم

ایده ی کلیدی شماره 2 کتاب گاو بنفش این است که برای اینکه محصول یا خدمات شما در دنیای مدرن دیده شود ، باید قابل توجه باشد.

ست گادین نویسنده کتاب گاو بنفش می گوید همانطور که گفتیم، پویایی تبلیغات در حال تغییر است. با نگاهی به تاریخ تبلیغات، می توان سه دوره مشخص را تشخیص داد: قبل، حین و بعد از تبلیغات. بیایید نگاهی دقیق به هر یک بیندازیم.

… برای دسترسی به خلاصه جامع (15 صفحه‌ای) این کتاب و 24 کتاب پرفروش دنیا، وارد لینک شوید. 

 

کتاب خوب

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *