افزایش خرید خانم‌ها به سبک هتل‌داری

4 تکنیک کلیدی که باعث افزایش خرید خانم‌ها می‌شود!

خانم‌ها نیمی از جمعیت یک جامعه را تشکیل می‌دهند. ازاین‌رو در یک کسب‌وکار عادی و تجارتی که همه آحاد جامعه را دربر می گیرد و یا در فروشی که به‌صورت مستقیم با مشتری خانم طرف است، باید بدانیم که نحوه خرید خانم‌ها چگونه است و آن‌ها در انتخاب یا خرید یک وسیله یا دریافت خدمات به چه نکاتی توجه می‌کنند.  همان‌طور که انسان‌ها با برخی از خطاهای شناختی اقدام به تصمیم‌گیری می‌کنند تفاوت‌های بارزی نیز میان خانم‌ها و آقایان وجود دارد که با درک اهمیت روانشناسی خرید در زنان و تشخیص این تفاوت‌ها می‌توانید تأثیر چشمگیری در افزایش خرید خانم‌ها ایجاد کنید. با ما همراه باشید تا به 4 مورد از این تفاوت‌ها بپردازیم.

 

افزایش فروش

احساس امنیت

برای یک مرد فرقی نمی‌کند که پیشخوان هتل نام و شماره اتاقش را بلند بگوید. حتی اگر این نام و شماره چندین بار تکرار شود هیچ حساسیتی برای مردان ایجاد نمی‌کند. اما برای زنان این آزار دهنده است که کسی نام و شماره اتاق او را بفهمد. به‌خصوص اگر آن زن به‌صورت تنها مسافرت کرده باشد.

همین موضوع باعث تغییرات بنیادی در صنعت هتلداری شد و تصمیم بر این شد که صاحبان هتل شماره اتاق را روی کلید حک کنند. در این صورت احتیاجی به تکرار شماره توسط پیشخوان وجود ندارد.

همچنین خانم‌ها نمی‌توانند حضور یک مرد غریبه را در یک محیط بسته ( حتی با درب باز ) تحمل کنند و سریعاً دچار یک نوع اضطراب درونی می‌شوند. این نشانه ضعف نیست. بلکه یک نوع سیستم دفاعی است که در زنان وجود دارد. این سیستم به سبب پایین‌تر بودن توانایی‌های فیزیکی آن‌ها نسبت به مردان است. ازاین‌رو صاحبان هتل‌ها اقدام به استخدام خدمتکار و باربر زن کردند. این امر سبب می‌گردد تا در معرفی اتاق و امکانات آن، مشتریان خانم احساس بهتری داشته باشند.

یک اثر ناب دیگر!  چگونه حساسیت به قیمت را در مشتری کاهش دهیم؟

افزایش خرید در خانم‌ها زمانی حاصل می‌شود که احساس امنیت کنند. زنان به دلیل توانایی فیزیکی کمتر نسبت به آقایان، میل به امنیت بیشتری دارند. فراهم‌سازی این امنیت ممکن است حتی با قرار دادن فاصله بیشتر بین دو قفسه ایجاد شود. مغازه‌هایی که تردد در آن به‌سختی انجام می‌شود و امکان برخورد با دیگران وجود دارد، احساس ناخوشایندی را در خانم‌ها ایجاد می‌کند.

 

 

روانشناسی خرید در زنان

 میل به پاکیزگی

شاید در یک هتل آن‌قدر که تمیزی حمام و دستشویی برای خانم‌ها مهم است، مجلل بودن هتل از اهمیت کمتری برخوردار باشد. آنچه مشخص است خانم‌ها نسبت به آقایان برای تمیزی و پاکیزگی اهمیت بیشتری قائل می‌شوند. آن‌ها دوست ندارند کوچک‌ترین نشانه‌ای از کثیفی در میان باشد. یادتان باشد کوچک‌ترین گردوغبار و یا یک نشانه‌ی کثیفی بی‌اهمیت می‌تواند آن‌ها را از خرید کردن ناامید کند.

جالب است بدانید خانم‌ها به مغازه و رستورانی که کارمندان خانم دارند، بهتر اعتماد می‌کنند بنابراین اگر آشپز و یا پرسنل خانم دارید، عکسی از آن‌ها در کنار صندوق خود به دیوار وصل کنید.

اتاق پرو شما بهترین مکان برای شکل گرفتن تصمیم به خرید است. سعی کنید همیشه تمیز باشد و با نورپردازی بر تمیزی و درخشندگی آن بیفزاید. اهمیت دادن خانم‌ها به تمیزی، یک خصوصیت ذاتی است، بنابراین اگر بخش اعظم رجوع کنندگان شما را خانم‌ها تشکیل می‌دهند، مغازه شما باید بدرخشد.

 

 

 

به احساسات آن‌ها اهمیت دهید.

سعی کنید در دکوراسیون محصولات و به‌طورکلی فروشگاه خود از نظرات یک خانم‌ استفاده کنید. معمولاً خانم‌ها چیزهایی را می‌بینند که آقایان به آن هیچ توجهی ندارند. ازاین‌رو طراحی که توسط آقایان صورت بگیرد به‌راحتی قابل تشخیص است. پس تا می‌توانید از یک طراح خانم استفاده کنید. این کار می‌تواند باعث افزایش خرید خانم‌ها شود.

از آنجا که خانم‌ها موجودات احساسی هستند، به‌راحتی  تحت تأثیر عوامل پنج‌گانه حسی قرار می‌گیرند، چیدمان یک مغازه زمانی می‌تواند باعث بیشترین خرید در خانم‌ها شود که به‌نوعی احساسات آن‌ها را تحریک کند. هتل‌ها در هنگام خروج مسافران، به فرزندان یک هدیه کوچک می‌دهند که علاوه بر خوشحال کردن آنها، یک حس خوشایند و ماندگار در ذهن مادران ایجاد می‌کنند.

یک اثر ناب دیگر!  12 استراتژی کلیدی در بازاریابی دهان به دهان

در هتل‌ها به افراد اجازه داده می‌شود تا سطح نرمی و سختی بالش خود را انتخاب کنند، احساسی که از یک خواب شیرین حاصل می‌شود به‌راحتی فضا را برای بازدید مجدد فراهم می‌سازد. بنابراین برای افزایش خرید در خانم‌ها از بازاریابی 5 بعدی استفاده کنید.

هوای خانم‌ها را داشته باشید!

یادتان نرود خانم‌ها و آقایان از جنبه‌های بسیاری با یکدیگر تفاوت دارند. خانم‌ها شاید از نظر فیزیکی توانایی بلند کردن یک محصول 20 کیلویی را داشته باشند اما هنگام جابه‌جایی آن دچار مشکلاتی خواهند شد. بنابراین برای افزایش خرید همیشه باید هوای مشتری‌های خانم را داشته باشید و سعی کنید خودتان یا یکی از کارگران فروشگاهتان به خریدار خانم کمک کند.

ممکن است بخشی از خانم‌ها تنها به دلیل سنگین و یا حجیم بودن محصول، آن را خرید نکنند. بنابراین برای افزایش خرید خانم‌ها ایده حمل کالا تا درب ماشین و یا حتی درب منزل طراحی کنید.

 

خرید خانم ها

نتیجه ناب

یادتان باشد که خانم‌ها انسان‌های احساس تری هستند، اگر بتوانید به آن‌ها حس خوبی منتقل کنید مسلماً می‌توانید آن‌ها را تبدیل به مشتری ثابت خود کنید. پس نکات گفته شده را مهم بدانید و به آن‌ها عمل کنید.  همچنین برای افزایش فروش خود می‌توانید مقاله 7 دلیل آنی که باعث فروش آنی در فروشگاه می‌شود را مطالعه کنید.

هم اکنون فایل PDF این مقاله را به‌صورت رایگان دانلود کنید!

 

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *