خلاصه کتاب با چرا شروع کنید

کتاب با چرا شروع کنید

کتاب با چرا شروع کنید، نویسنده: سایمون سینک

در رابطه با کتاب با چرا شروع کنید چه می‌دانید؟ آیا تمایل دارید شغلی را داشته باشید که عاشق آن هستید؟ اگر چه تقریبا هر کسی به این سوال پاسخ «بله» می‌دهد، اما در واقع اکثر مردم حتی امکان دوست داشتن کارشان را ندارند. آن‌ها فکر می‌کنند که تلاش برای یافتن شغل رویایی خود، اتلاف وقت است. اما آیا واقعا غیرممکن است؟ آیا همه ما نمی‌توانیم شغلی را پیدا کنیم که به آن علاقه داریم؟ بله ما میتوانیم. اما فقط با جستجوی چیزی که ما را به وجد بیاورد، چیزی که به آن اعتقاد داریم. به طور خلاصه، ما به یک چرا احتیاج داریم. ما به هدفی احتیاج داریم که معنای عمیق‌تری به زندگی ما بدهد و هر چیز دیگری را ثانوی کند.

سایمون سینک، نویسنده ی کتاب با چرا شروع کنید، نمونه خوبی است. اگر چه او در تبلیغات حرفه‌ای موفق بود، اما وقتی کار خودش را پیدا کرد احساس رضایت بیشتری از کار و زندگی خود داشت. او تجارت خود را با هدف رهبری جنبشی برای ترغیب همه به یافتن چرای شخصی خود، به راه انداخت. سایمون سینک در این کتاب در رابطه با لیدرشیپ و رهبران موفق صحبت می‌کند.  اساسا هدف او الهام بخشیدن به دیگران برای دنبال کردن آنچه آن‎‌ها را هیجان‌زده می‌کند، بود. ایده اصلی این است که همه ما می‌توانیم شغل مورد علاقه خود را بدون هیچ منبع خاصی یا شانس زیادی پیدا کنیم. تنها کاری که ما باید انجام دهیم این است که به چند اصل قابل اجرا که هر کسی می تواند بیاموزد، پایبند باشیم.

با استفاده از این اصول ، هر کسی می تواند مشاغل و سازمان‌هایی ایجاد کند که به آن‌ها علاقه دارد. اگر زمان کافی برای مطالعه کتاب با چرا شروع کنید را در اختیار ندارید، با ما همراه باشید تا در ادامه خلاصه‌ای جامع از این کتاب به شما ارائه دهیم.

خلاصه کتاب

فصل اول

ایده کلیدی شماره 1 کتاب با چرا شروع کنید

اگر می خواهید به دیگران انگیزه دهید، این کار را به درستی انجام دهید.

سایمون سینک در کتاب با چرا شروع کنید می‌گوید در هر زمان یا هر مکان، هر شخص یا سازمانی باید انگیزه دیگران را برای انجام اقدامات موثر جذب کند. با این حال بیشتر مشاغل و سازمان‌ها برای ایجاد انگیزه در کارمندان خود به همان استراتژی‌های قدیمی پایبند هستند. آن‌ها به کارمندان خود انگیزه‌ای برای انجام کار می دهند و افرادی را که از آن کار سرپیچی کنند، تهدید می‌کنند. برعکس مدیران خوبی که می‌خواهند کارمندان خود را وادار به اقدام کنند به پاداش یا مجازات متوسل نمی‌شوند بلکه اراده اقدام را به آن‌ها القا می‌کنند. این نوع انگیزه بسیار عمیق‌تر از مشوق های مادی است. افرادی که مشتاق هستند، شخصا سرمایه گذاری می‌شوند و همین طور باقی می‌مانند. کارمندان مشتاق منابع شخصی را سر میز می آورند و خود را فدای رسیدن به هدف مشترک می‌کنند، بدون اینکه از آن ها خواسته شود. آن ها به خاطر پاداش یا مشوق عمل نمی‌کنند، بلکه به این دلیل که معنای عمیق‌تری را در عملکرد خود تشخیص می دهند، اقدام می‌کنند.

کتاب با چرا شروع کنید

برادران رایت را که اولین هواپیمای مجهز به موتور را در سال 1903 ساختند، تصور کنید. بر خلاف رقبای آن‌ها ، برداران رایت هیچ مربی، هیچ ارتباط عمده ای با صنعت و پشتیبانی مالی نداشتند. انگیزه آن‌‌ها انتظار ثروتمند شدن یا مشهور شدن نبود، بلکه تنها چالش آن ها ساختن غیرممکن‌ها بود. این وفاداری عامل اصلی موفقیت آن‌ها بود و آن‌ها را نسبت به رقبای خود برتری می‌داد.

فصل دوم

ایده کلیدی شماره 2 کتاب با چرا شروع کنید

اگر می خواهید دیگران را هدایت کنید و به آن ها انگیزه دهید، حلقه طلایی را بشناسید.

نویسنده در کتاب با چرا شروع کنید می‌گوید حلقه طلایی سینک مبتنی بر نسبت طلایی است. حلقه طلایی از سه دایره متحدالمرکز تشکیل شده است که WHY به عنوان چشم گاو نر در مرکز، HOW به دور آن پیچیده شده و WHAT به عنوان بیرونی ترین دایره است.

کتاب با چرا شروع کنید

WHAT فعالیت های کسب و کار یا سازمان را توصیف می‌کند. WHAT کاملا توضیحی است مثلا تولید یک محصول یا ارائه خدمات خاص.

HOW چگونگی دستیابی به WHAT را نشان می دهد. چگونه همه چیز را کنترل کنید؟ چه چیزی است که یک فرایند تولید خاص یا فرهنگ تجاری را به چیزی خاص تبدیل می کند؟

WHY ماموریت یک شرکت یا سازمان را توصیف می‌کند. چرا یک شرکت تاسیس شده است؟ هدف اصلی آن چیست؟

اگرچه هر سه این عوامل باید به خوبی شناخته شده و از قبل مورد توجه قرار گیرند، اما بسیاری از مشاغل و سازمان‌ها تصور روشنی از چرا ندارند. به عنوان مثال سود دهی یک چرا نیست بلکه این نتیجه WHAT و HOW است. برای همکاری موثر با دیگران، ما باید چشم انداز حلقه طلایی را بپذیریم و هر سه دایره ی آن را درک کنیم. بعضی از مردم ممکن است به طور طبیعی دنیا را اینگونه ببینند، اما کسانی که چنین گرایش ذاتی ندارند، می توانند آن را یاد بگیرند.

… برای دسترسی به خلاصه جامع (15 صفحه‌ای) این کتاب و 24 کتاب پرفروش دنیا، وارد لینک شوید. 

 

کتاب خوب

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *