خلاصه کتاب نوپای ناب

کتاب نوپای ناب

کتاب نوپای ناب نویسنده: اریک ریس

 

درباره ی کتاب نوپای ناب چه می دانید؟ مدیریت سنتی شامل دو مولفه اصلی است: توسعه برنامه ها و نظارت بر افرادی که آن ها را اجرا می کنند. یک مدیر برنامه ای را تعریف و ایجاد می کند، نقاط عطفی را برای آن برنامه تعیین می کند و وظیفه ی هر کارمند را مشخص می کند. او کارمندان خود را نظارت می کند تا متوجه شود آیا آن ها به نقاط عطف برنامه رسیده اند یا خیر. این استراتژی مدیریت برای شرکت هایی که در دراز مدت فعالیت داشته اند و می دانند چه برنامه ای برای آن ها جواب می دهد و چه برنامه ای جواب نمی دهد، مناسب است.

کتاب نوپای ناب

لازم است بدانید شرکت های نوپا متفاوت هستند. آن ها نمی توانند آینده خود را پیش بینی کنند زیرا هیچ گذشته و سابقه ای ندارند. آن ها نمی دانند مشتریانشان چه می خواهند و نمی دانند کدام رویکردها برای یافتن مشتری یا ایجاد یک تجارت پایدار بهتر است. آنها باید انعطاف پذیر و راه حل های مختلف را امتحان کنند تا بتواند متوجه شوند کدام راه حل برای آن ها کارساز است. با این وجود بسیاری از بنیان گذاران از ابزارهای مدیریت شرکت مانند برنامه های مهم و پیش بینی های بلند مدت بازار استفاده می کنند. در حقیقت مدیریت یک شرکت نوپا بیشتر شبیه رانندگی یک جیپ در زمینی ناپایدار است. بنیانگذاران برای رانندگی در چنین زمینی باید دائماً جهت خود را تغییر دهند و به سرعت به موانع و بن بست های غیر منتظره پاسخ دهند. با این حال شرکت های نوپا نیز نباید برنامه ریزی را به طور کامل کنار بگذارند. اگر چه رانندگی در یک زمین ناهموار است اما رانندگی بدون برنامه به جایی نمی رسد. کسی که فرمان را کنترل می کند باید برنامه ای دقیق داشته باشد تا تصمیمات هوشمندانه ای را در مورد اینکه کدام راه را انتخاب کند، اتخاذ کند. تیم مدیریت یک شرکت نوپا باید سعی کند به صورت منظم مروری بر وضعیت خود داشته باشد و شرکت خود را به سمت هدف کلی خود سوق دهد. از این رو آن ها باید معیارهای صحیحی برای سنجش فعالیت های خود در نظر بگیرند.

یک اثر ناب دیگر!  خلاصه کتاب ایده عالی مستدام
خلاصه کتاب
اریک ریس نویسنده ی کتاب نوپای ناب یا کتاب استارت آپ ناب، راه حل هایی جامع و کارآمد برای شرکت های نوپا بیان کرده است. اگر زمان کافی برای مطالعه ی این کتاب ندارید با ما همراه باشید تا خلاصه ای جامع و شفاف از کتاب نوپای ناب در اختیار شما قرار دهیم.

فصل اول کتاب نوپای ناب

ایده کلیدی شماره 1 کتاب نوپای ناب این است که هدف از شروع یک استارت آپ، یافتن یک مدل تجاری پایدار است.

هدف اصلی هر استارت آپ یافتن یک مدل تجاری سودآور و پایدار است. داشتن پیچیده ترین و مفصل ترین برنامه های مهم و اجرای کارآمد برنامه ها بدون داشتن یک مدل تجاری پایدار هیچ کمکی نمی کند.

اگر می خواهید شرکت نوپای شما به سرعت مسیر ترقی را طی کند باید راهی برای افزایش مشتری و کسب درآمد از طریق خدمت به آنها پیدا کنید. به عنوان مثال فرض کنید می خواهید تجارت خود را بر اساس دستورالعمل های آنلاین بافندگی بسازید. از خود بپرسید آیا کسی این دستورالعمل ها را می خواهد؟ آیا راهی برای کسب درآمد از آنها وجود دارد؟ اگر پاسخ در هر دو مورد منفی است، چیز دیگری پیدا کنید که مردم می خواهند و مایل به پرداخت آن هستند. بنابراین ، تنها و تنها هدف برای شروع کار شما یافتن یک مدل تجاری پایدار است. الگویی که امروز کارساز باشد و در آینده نیز بتواند کار کند.

کتاب استارت آپ ناب

مسئولیت اصلی مدیریت هر شرکت نوپا متمرکز کردن کل شرکت برای دستیابی به این هدف اصلی است. هرچه یک کسب و کار سریعتر به یک مدل تجاری پایدار دسترسی پیدا کند، احتمال موفقیت آن نیز بیشتر است.

یک اثر ناب دیگر!  خلاصه کتاب انگیزه

فصل دوم کتاب نوپای ناب

ایده کلیدی شماره 2 کتاب نوپای ناب این است که از طریق یادگیری معتبر، مدل کسب و کار پایدار خود را پیدا کنید.

اریک ریس نویسنده کتاب نوپای ناب می گوید به منظور یافتن یک مدل تجاری پایدار، شرکت های نوپا باید کشف کنند که مشتریانشان چه می خواهند و چگونه از این طریق درآمد کسب می‌کنند. آنها باید کالای مناسب را برای مشتریان خود را پیدا کنند و نحوه فروش آن را به آنها بفهمانند.  این به معنای ارائه یک برنامه عالی از ابتدای کار نیست. بلکه به یک فرایند یادگیری مداوم نیاز دارد. یک یادگیری معتبر، یعنی یادگیری از طریق یک رویکرد علمی. برای شروع فرآیند یادگیری معتبر، باید فرضیه هایی را در مورد موفقیت برخی از محصولات در یک بازار معین بررسی کنید. به عنوان مثال  “مشتریان ایالات متحده مایل به خرید آنلاین کفش هستند.”

… برای دسترسی به خلاصه جامع (15 صفحه‌ای) این کتاب و 24 کتاب پرفروش دنیا، وارد لینک شوید. 

 

کتاب خوب

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *