خلاصه کتاب استیو جابز

خلاصه کتاب استیو جابز

در رابطه با کتاب استیو جابز چه می دانید؟ غیر ممکن است بتوانیم نقشی که استیو جابز در جهان معاصر و دنیای رایانه و تکنولوژی برای ما ایفا کرده است را نادیده بگیریم.  جابز که یک فرد کمال گرا و متفکر بود.  او فرد متفکر و باهوشی بود که می خواست از طریق فناوری دنیا را تغییر دهد.

در کتاب استیو جابز که یک کتاب پرفروش است خواهید فهمید که اگر چه کمال گرایی و جدیت جابز او را وادار به دستیابی به چیزهای بزرگ می کند ، اما همین صفات علت دردسر هایی نیز برای او شده است. در روابط او با کارمندان و همکاران می بینیم رفتار جابز اغلب بی ادبانه تلقی می شد. اگر چه جابز می توانست به راحتی روی دیگران تاثیر بگذارد.

در این مطلب قصد داریم خلاصه ای از کتاب استیو جابز و زندگی جذاب یکی از تاثیرگذارترین نماد های فناوری در زمان معاصر را بیان کنیم. در این خلاصه از کتاب استیو جابز نوشته والتر آیزاکسون شما با زندگی جوانی روبرو می شود که توانست با مشارکت و با یک ایده ی ناب شرکت اپل که یکی از غول های دنیای تکنولوژی است را تاسیس کند. با ما همراه باشید.

 

ایده کلیدی شماره 1 کتاب استیو جابز

ایده کلیدی شماره 1 کتاب استیو جابز می گوید پدری کاربلد و دوستی شوخ طبع عشق به مهندسی و طراحی را به جابز القا کرد. در 24 فوریه سال 1955 عبدالفتاح جاندالی و جوآن شیبل صاحب یک فرزند پسر شدند. جاندالی و شیبل فرزندشان را بزرگ نکردند. از آنجا که شیبل از یک خانواده سخت کاتولیک بود که او را به خاطر داشتن فرزند از یک مرد مسلمان طرد کرده بودند، این زوج مجبور شدند نوزاد خود را برای فرزند خواندگی تحویل دهند. [restrict paid=”true”]

بنابراین فرزند آن ها توسط پل و کلارا جابز که یک زوج ساکن دره سیلیکون بودند، به فرزند خواندگی پذیرفته شد. آن ها نام نوزاد را استیون گذاشتند. پل جابز یک تکنسین موتور بود که بعد ها به یک مکانیک اتومبیل تبدیل شد. او دنیای مهندسی و طراحی  را به استیو معرفی کرد. پل سعی داشت عشق خود به مکانیک را از همان کودکی به استیو انتقال دهد.. به عنوان مثال اگر خانواده به کابینت احتیاج داشتند، پل به سادگی یک کابینت می ساخت و به استیو اجازه می داد تا در این کار به او کمک کند. این امر سبب شد استیو جابز از همان کودکی به مهندسی و طراحی دستگاه های فنی علاقه مند شود.بعد ها در دبیرستان استیو جابز با استیو وزنیاک ملاقات کرد. این دو در دبیرستان با یکدیگر دوست شدند. این دوستی سرآغازی برای تاسیس یک شرکت با بیشترین ارزش سهامی در دنیا شد.

 

کتاب استیو جابز

 

وزنیاک پنج سال بزرگتر بود و در آن زمان یک تکنسین با استعداد کامپیوتر بود. جابز چیزهای زیادی در مورد کامپیوتر از وزنیاک آموخت. از جهات مختلف جابز و وزنیاک پسرهای معمولی و جوانی بودند و دوست داشتند کار های خارق العاده انجام دهند. آن ها همچنین دوست داشتند دنیای الکترونیک را کشف کنند و ببینند می توانند چه چیزی اختراع کنند.

آن ها در سال 1971 اولین محصول خود را به بازار عرضه کردند که”جعبه آبی” نام داشت. جعبه آبی دستگاهی بود که به کاربران امکان می داد به صورت رایگان از طریق تلفن تماس های طولانی برقرار کنند.

وزنیاک طرح  اولیه را تهیه کرد و جابز این ایده را به یک تجارت تبدیل کرد. او قطعات 40 دلاری را می گرفت و دستگاه را 150 دلار می فروخت. آن ها توانستند 100 دستگاه را به فروش برسانند و این چنین شد که شرکت اپل با طرح اولیه استیو وزنیاک و دیدگاه تجاری استیو جابز در شرف تاسیس قرار گرفت.

ادامه این مطلب ویژه اعضای ناب می باشد، لطفا عضو ناب شوید…. 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *