چگونه علاقه خود را پیدا کنیم و هر ثانیه از کار خود را زندگی کنیم؟

نگذاریم زندگی ما را در حالت پیش فرض خود قرار دهد!

اگر می‌خواهید شغلی انتخاب کنید که هر لحظه آن را زندگی کنید، به شدت توصیه می‌کنم کاری را برای امرار معاش پیدا کنید که به آن علاقه دارید. اگر چه یافتن این کار به حرف آسان می‌آید و به تلاش زیادی نیاز دارد، اما مطمئن باشید ارزش این تلاش را دارد.

اگر از رفتن به کار خود می‌ترسید و یا انگیزه‌ای برای آن ندارید، بدون شک مشغول به کاری کسل کننده و تکراری هستید که تنها به حقوق آخر ماه دل خوش کرده‌اید. راه‌حل این است که به دنبال کار جدیدی بگردید.

باقی ماندن در شغلی که آن را دوست ندارید نه تنها باعث ناراحتی شما می‌شود، بلکه در طول زندگی فرصتی برای کشف توانایی‌های خود نخواهید یافت.

 

چگونه اشتیاق داشته باشیم؟

تصور کنید!

صبح زود از خواب بلند می‌شوید، از تخت بیرون می‌پرید و هیجان‌زده به محیط کارتان می‌روید، ممکن است ساعت بیشتری را نسبت به سایر کارمندان، به کار خود اختصاص دهید. زیرا این ساعت‌ها فقط یک عدد هستند و هیچ خستگی را به دنبال ندارند. کار شما از این اعداد بزرگ‌تر است.

شما در وضعیت ذهنی قرار می‌گیرید که غالباً به آن «جریان» گفته می‌شود. مکانی که دیگر متوجه دنیای اطرافتان و گذر زمان نمی‌شوید و آنچنان غرق در وظیفه خود می‌شوید که دوست ندارید از کار سرگرم کننده و هیجان انگیز خود خارج شوید. زیرا این یک شغل نیست، این همان علاقه و اشتیاق شماست.

اما نقطه مقابل وقتی در شغلی قرار می‌گیرید که از آن متنفرید و تنها به امید واهی تلاش می‌کنید تا در انتهای ماه حقوقی دریافت کنید. به عبارتی در قبال سی روز زندگی نکردن مبلغی را دریافت می‌کنید. بنابراین ارزش آن را دارد تا زمان بیشتری را برای یافتن کاری که به آن علاقه دارید صرف کنید.

اگر جرأت رؤیا دیدن، تصور احتمالات و جستجو آنچه دوست دارید را داشته باشید، احتمال یافتن شغل مورد علاقه خود به واقعیت می‌پیوندد.

چگونه علاقه خود را کشف کنیم؟

در پاسخ به سؤالات چگونه علاقه خود را پیدا کنیم؟ چگونه پی به اشتیاق خود در زندگی ببریم؟ به پیشنهادهایی پرداخته می‌شود که در کشف علاقه و استعداد به شما کمک خواهد کرد.

یک اثر ناب دیگر!  تخفیف دادن به روش هیوندای در دوره رکود اقتصادی

 

1_ به خود رجوع کنید، چه کارهایی را تا به امروز دوست داشته‌اید؟

به دوران کودکی خود بازگردید، آیا سرگرمی و کاری بود که دوست داشتید آن را انجام دهید اما بدلیل برخی از محدودیت‌ها از انجام آن منصرف شدید.

بیایید کمی نزدیک‌تر شویم، آیا در حال حاضر کاری انجام داده‌اید که چند ساعت را با اشتیاق زیاد به آن اختصاص دهید ولی از آنجایی که هیچ آورده مالی برای شما رقم نزده است تنها به عنوان یک سرگرمی از آن یاد کنید.

اگر در بهترین ساعات خود مشغول به چنین کارهایی شده‌اید، دیگر نیازی به خواندن مابقی مقاله نیست، شما علاقه خود را کشف کرده‌اید و تنها کافی است به تحقیق کسب درآمد از کار جدید خود بپردازید.

 

چگونه شغل مورد علاقه خود را پیدا کنیم؟

2_ علاقه شما همان چیزی است که به مطالعه آن می‌پردازید.

وقتی به چیزی علاقه‌مند هستید، ممکن است ساعت‌ها درباره‌اش بخوانید. کتاب و مجله‌ای بخرید و یا روزها در اینترنت به دنبال اطلاعاتی بیشتری بگردید. موضوعی که تا این حد شما را اقناع می‌کند تا وقت خود را صرف مطالعه آن کنید، بدون شک اشتیاق و علاقه‌ای در پشت آن نهفته است. به همین راحتی می‌توانید علاقه خود را پیدا کنیم. کافی است آن را به یک شغل گره بزنید.

این علاقه‌ها همان مسیر شغلی احتمالی است که می‌توانید جریان را در آن پیدا کنید. شغلی که هر لحظه آن را زندگی می‌کنید.

 

چگونه علاقه خود را پیدا کنیم؟

3_ در چه بحث‌هایی صاحب نظر هستید؟

علاقه و اشتیاق شما دقیقاً در هر بحث و مناظره‌ای که بیشتر انجام می‌دهید، نهفته است. در جمعی که قرار دارید دوست دارید موضوع بحث چه چیزی باشد تا سکان را در دست بگیرید و به سخنرانی بپردازید. به بیانی بهتر، ببینید در هر بحثی درباره چه موضوعی صاحب نظرید و احساس خوشایندی را از گفتگوی خود تجربه می‌کنید.

نگاه پیچیده ما به سؤال چگونه علاقه خود را پیدا کنیم؟ آنچنان نسبت به موضوع دور می‌شود که گاهی از علاقه واضح خود به موضوعاتی که درباره آنها ساعت‌ها به گفت‌وگو می‌پردازیم، غافل می‌شویم.

 

کشف علاقه

4_طوفان مغزی‌

اگر چیزی به مغزتان خطور نمی‌کند، کافی است یک ورق و کاغذ بیرون بیاورید و شروع به نوشتن ایده‌های خود کنید. هر چیزی که به ذهنتان خطور می‌کند آن را یادداشت کنید.

یک اثر ناب دیگر!  20 ایده بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک

برای الهام گرفتن نگاهی به کامپیوتر، قفسه کتاب‌های خود و اطراف خانه بیندازید و هرچه به ذهنتان می‌آید را یادداشت کنید. قدرت نوشتن، ذهن شما را به تکاپو می‌اندازد تا به جستجوی داده‌های قدیمی و جدید خود بپردازد و ایده‌های نابی را ارائه دهد.

سعی کنید چیزی را فیلتر نکنید، در ابتدا هیچ ایده بدی وجود ندارد، هرچه به ذهنتان می‌آید آن را یادداشت کنید، و در مرحله بعدی به ارزیابی و فیلتر کردن آن‌ها بپردازید.

 

کشف علاقه و استعداد

5_ سؤال بپرسید، ممکن است دیگران علاقه‌های شما را بهتر بشناسند!

دوستان و اطرافیان شما می‌توانند صادقانه شما را در مسیر شغلی درستی قرار دهند، ممکن است ما در شناسایی علاقه خود کمی پیچیده رفتار کنیم، اما اطرافیان ما بهتر متوجه اشتیاق ما در هر کاری می‌شوند. بنابراین به پیشنهادهای آن نیز فکر کنید.

هرچه امکانات و انتخاب‌های بیشتری پیدا کنید، شانس شما برای یافتن علاقه واقعی بیشتر می‌شود. بنابراین از دیگران ایده بگیرید، با گشت‌وگذاری در اینترنت، به آنچه دیگران به عنوان احساس اشتیاق کشف کرده‌اند، پی ببرید.

 

چگونه علاقه خود را پیدا کنیم؟

نتیجه ناب

اگر چه پیدا کردن علاقه و اشتیاق خود، کار آسانی نیست اما زمانی را تصور کنید که چنان درگیر آن کار می‌شوید که دوست ندارید ساعت‌ها سپری شوند، هیجان را در هر لحظه آن احساس می‌کنید، در این حالت حقوق ماهیانه‌ای که دریافت می‌کنید کمترین چیزی است که به آن اهمیت می‌دهید، شما شانس زندگی کردن را بدست آورده‌اید.

حال حاضرید از کشف علایق خود منصرف شوید و تن به کاری دهید که تنها دلخوشی شما مبلغی است که در انتهای ماه دریافت می‌کنید. آیا حاضرید روزهایی که به سختی می‌گذرند را تحمل کنید.

اینکه چرا و چگونه علایق خود را پیدا کنیم؟ ما را در بهترین سرمایه گذاری عمر خود قرار می‌دهد. اشتیاق خود را دنبال کنید تا واقعاً خوشحال و فوق‌العاده به نظر برسید.

اثر ناب برای شما پر چالش‌ترین رؤیاها و موفقیت‌ها را آرزو دارد.

هم اکنون فایل PDF این مقاله را به‌صورت رایگان دانلود کنید!

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *