خلاصه کتاب افسانه کار آفرینی

خرید کتاب افسانه کارآفرینی

کتاب افسانه کارآفرینی، نویسنده: مایکل گربر

در رابطه با کتاب افسانه کار آفرینی( the e myth revisited ) چه می‌دانید؟ موفقیت در بازار کار چگونه است؟ آیا تا به حال متوجه شده‌اید که اکثریت قریب به اتفاق مشاغل کوچک بدون رسیدن به موفقیت در ابتدای راه شکست می‌خورند؟ آیا تا به حال فکر کرده‌اید که در کسب و کارهایی که بیش از 5 سال دوام آورده اند و پس از آن راحت به کار خود ادامه می‌دهند، چه ویژگی خاصی دارد؟

در این خلاصه از کتاب افسانه کار آفرینی یا کتاب راز موفقیت در کسب و کار آزاد اثر مایکل گربر یک راهنمای آسان برای اطمینان از موفقیت کسب و کار خود و نه فقط یک آمار غم انگیز پیدا خواهید کرد. در این خلاصه پی خواهید برد که:

  • چرا 80 درصد مشاغل کوچک در پنج سال اول شکست می‌خورند؟
  • چرا استراتژی بنیانگذار ری کروک برای مک دونالد همان استراتژی است که شما باید دنبال کنید؟
  • چرا تجارت بدون شما وضعیت بهتری خواهد داشت؟

خلاصه کتاب

فصل اول

ایده ی کلیدی شماره 1 کتاب افسانه کار آفرینی

ایده ی کلیدی شماره 1 کتاب افسانه کار آفرینی این است که یک کارآفرین قهرمان با ایده عالی و دانش فنی به سرعت در کسب و کار موفق خواهد شد. لازم است بدانید این یک افسانه است.

نویسنده کتاب افسانه کار آفرینی ( the e myth revisited ) می‌گوید آیا می‌دانید سالانه یک میلیون کسب و کار کوچک در آمریکا تاسیس می‌شوند، اما 40 درصد آنها در سال اول و 80 درصد در پنج سال اول شکست می‌خورند؟ این 800000 تجارت ناموفق است و بیشتر این شکست‌ها به دلیل افسانه‌ی کار آفرینی است. افسانه کارآفرینی یک سو تفاهم اساسی در تجارت آمریکا است. این افسانه یک تصور غلط است که می‌گوید کار فنی ماهرانه و یک ایده خوب، زمینه کافی برای موفقیت در تجارت را تشکیل می‌دهد. افراد غالبا فقط به این دلیل که در یک زمینه خاص مانند مکانیکی، آرایشگری یا برنامه نویس رایانه تبحر دارند، کار خود را شروع می‌کنند. سپس یک روز متوجه می‌شوند که نمی‌خواهند کار فنی خود را برای شخص دیگری انجام دهند. آنها می‌خواهند طبق ایده های خود برای تجارت خودشان کار کنند.

بگذارید بگوییم شما به عنوان باریستا کار می‌کنید. شما در تفت دادن قهوه، آبجو و هنر لاته تسلط دارید و ایده‌های زیادی در مورد راه‌اندازی کافه دارید و ترجیح می‌دهید کافه خود را باز کنید.

کتاب افسانه کار آفرینی

چنین تصوری دلیل ایجاد یک میلیون کسب و کار جدید در هر سال است. اما اگر از این نظر که تخصص فنی و ایده‌های جدیدی دارید، مشاغلی را شروع می‌کنید، تجارت شما احتمالا شکست خواهد خورد. این یک باور غلط است که دانستن چگونگی انجام کارهای فنی به معنای این است که شما می دانید چگونه یک کسب و کار را اداره کنید. در واقع کار فنی و کارهای لازم برای اداره یک تجارت دو چیز کاملا متفاوت هستند.

یک باریستا کافه خود را افتتاح می‌کند و خیلی زود متوجه می‌شود که مهارت‌های او برای موفقیت در کسب و کار او کافی نیست. او باید بداند که چگونه کارمندان بیشتری استخدام کند، وظایف را سازماندهی کند و تجارت خود را توسعه دهد. به همین دلیل است که بسیاری از مشاغل کوچک شکست می‌خورند!

فصل دوم

ایده ی کلیدی شماره 2 کتاب افسانه کار آفرینی

ایده ی کلیدی شماره 2 کتاب افسانه کار آفرینی این است که معمولا تجارت یک کارآفرین در دوره نوجوانی دوام نخواهد آورد.

نویسنده کتاب افسانه کار آفرینی می‌گوید آیا تا به حال به مراحل کسب و کاری مثل کارهای شخصی فکر کرده‌اید؟ یک کسب و کار درست مثل ما مراحل نوزادی ، نوجوانی و بلوغ را طی می‌کند. تفاوت در این است که اکثر مشاغل بعد از دوران بلوغ زنده نخواهند ماند.

کتاب افسانه کار آفرینی

در مرحله اول یا همان نوزادی، مالک و تجارت یکی هستند. کار آفرین مجبور می‌شود همه کارها را خودش انجام دهد! به عنوان مثال باریستا کافه خود را باز می‌کند و قهوه خود را تفت داده و دم می‌کند و خودش آن را می‌فروشد! اما موفقیت در این مرحله به معنای مشتری بیشتر و تولید بیشتر است. سرانجام حجم کار بسیار زیاد می‌شود. در کافه باریستا مشتریان متوجه می‌شوند که فضا دیگر منظم نیست، زیرا مالک هر روز وقت تمیز کردن ندارد.ناگهان با افزایش حجم کار‌ها مالک نیز خود را در زیر کارهای فنی دفن می‌کند.  وقتی او شخصی را برای کمک به خود استخدام می‌کند، تجارت وارد مرحله نوجوانی می شود. نوجوانی نیز بسیار عالی شروع می شود، زیرا مالک دیگر مجبور نیست همه کارها را خودش انجام دهد. کار آفرین ترجیح می دهد وظایف خود را به جای اطمینان از اینکه همه کار‌ها به درستی انجام شده‌اند، به دیگران بسپارد و تصور کند که کار‌ها به درستی انجام می‌شوند. به کافه برگردیم. مشتریان شروع به شکایت در مورد کارمندان جدید می‌کنند. در این قسمت از مرحله نوجوانی مالک باید دوباره همه چیز را تحت کنترل خود درآورد. این تجارت شکست خواهد خورد مگر اینکه مالک بتواند فراتر از توانایی خود رشد کند.

باریستای سابق اکنون صاحب یا مالک شغل است، او چه کاری می‌تواند انجام دهد؟ او می تواند دوباره كوچك شود، كارمندان خود را اخراج كند و به جایی برگردد که قبلا در آن جا بود، جایی كه در عوض مملو از كار است. متناوبا او می‌تواند دست از کار بکشد و اجازه دهد رشد تجارتش سرعت بگیرد ، کارمندان بیشتری استخدام کند و کاهش کیفیت اجتناب ناپذیر را بپذیرد. یا سرانجام او می‌تواند بپذیرد که تجارت وی باید رشد کند و از همان روز اول برای این فرصت برنامه‌ریزی کند.

… برای دسترسی به خلاصه جامع (15 صفحه‌ای) این کتاب و 24 کتاب پرفروش دنیا، وارد لینک شوید. 

 

کتاب خوب

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *