خلاصه کتاب مزیت شادمانی

در دنیای امروز که جهان هستی با سرعتی عجیب رشد می کند، شما باید بتوانید از هر مزیت احتمالی که در دسترس شماست برای رسیدن به موفقیت و شادمانی استفاده کنید. اغلب مردم امیدوارند که با استفاده از موفقیت خود، به شادمانی و شادکامی برسند. یعنی همه ی ما تلاش می کنیم موفقیت ما را به سمت خوشبختی سوق دهد.

لازم است بدانید موفقیت به منزله ی رسیدن حتمی به خوشبختی و شادمانی نیست. در واقع موفقیت ابزاری است که می تواند موجب شود کیفیت زندگی شما بهبود یابد و در نتیجه خوشبختی و شادمانی را لمس کنید.

خلاصه کتاب مزیت خوشبختی یا شادمانی

در این خلاصه از کتاب مزیت شادمانی شما همه چیز را در مورد چند اصل اساسی خواهید آموخت که به شما کمک می کنند سطح شادمانی را در زندگی خود افزایش دهید و بتوانید به این وسیله به اهداف خود و موفقیت برسید.

در این خلاصه از کتاب مزیت شادمانی توسط شان آکور درک خواهید کرد که:

• چرا مایکل جردن و والت دیزنی بیشتر از آن که به نظر می رسد با هم تفاوت دارند؟

• چگونه صرف کردن وقت برای یک کولر آبی کیفیت کار شما را افزایش می دهد؟

• چگونه می توانید 20 سال جوان تر از سن خود رفتار کنید و احساس شادمانی داشته باشید.

ایده کلیدی شماره 1 کتاب مزیت شادمانی

اولین ایده کلیدی کتاب مزیت شادمانی می گوید روانشناسی سنتی بر روی نکات منفی تمرکز می کند بدون اینکه نکات مثبت را ببیند.

[restrict paid=”true”]

روانشناسی سنتی برای شادمانی و رضایت افراد از زندگی، حد متوسط را در نظر می گیرد. آیا مردم کمتر از حد متوسط رضایت دارند؟ کمتر از حد متوسط خوشحال هستند؟ در این صورت ، هدف روانشناسی سنتی این است که مردم را به سطح متوسطی از خوشبختی سوق دهد.

خلاصه کتاب مزیت شادمانی

علاوه بر این در رابطه با مزیت شادمانی لازم است بدانید روانشناسی سنتی بر نکات منفی متمرکز است. این مسئله باعث می شود که روانشناسی سنتی بیش از آن که روی بالا رفتن سطح شادمانی مردم تمرکز کند، بیشتر موجب کم شدن شادمانی مردم شود.

با این حال ، مشکل این رویکرد این است که در نهایت نمی توانیم فراتر از آن نقطه متوسط شادمانی برویم و به برتری برسیم.

یک لحظه در نظر بگیرید که از هر 5 دانشجوی هاروارد چهار نفر از افسردگی رنج می برند و مطالعات خود را منبع استرس می دانند.

در رابطه با مزیت شادمانی لازم است بدانید با نگاهی به این داده ها روانشناسی سنتی سطح شادمانی چهار دانشجوی هاروارد را متوسط نشان می دهد. به هر حال مشت نمونه خروار است. یعنی می توانیم متوجه شویم همین چهار دانشجو می توانند نشان دهنده اکثریت جامعه باشند. با این حال لازم است بدانید دانشجوی پنجم افسرده نیست. این یک مسئله ی مهم است که لازم است آن را در نظر بگیرید. این دانشجو که افسرده نیست به احتمال زیاد موفق می شود چه در دانشگاه و چه در محل کار.

این درک که ما باید روی نکات مثبت تمرکز کنیم زمینه روانشناسی مثبت را به وجود آورد. روانشناسی مثبت با بهره گیری از این دانش تلاش می کند سطح شادمانی میان مردم را به بالاتر از حد متوسط ارتقا دهد. بنابراین چه عاملی باعث موفقیت یک دانشجوی هاروارد در جایی که چهار نفر دیگر شکست خوردند، می شود؟

نویسنده ی کتاب مزیت شادمانی پس از 12 سال زندگی در میان دانشجویان هاروارد و سفر به سراسر جهان برای فهمیدن اینکه چه چیزی سطح شادمانی افراد را از حد متوسط بالاتر می برد، دریافت که افراد موفق به دلیل تفسیر خاص خود از واقعیت، موفق هستند.

به عنوان مثال:

تجربه مطالعات او در رابطه با دانشجویان در سووتو آفریقای جنوبی نشان داد که اکثر قریب به اتفاق آن ها از تحصیل کردن احساس شادمانی می کنند. زیرا آن ها حضور در دانشگاه را یک امتیاز مثبت می دانند. اگر این نکته را با دانشجویان هاروارد مقایسه کنید درمی یابید بسیاری از آن ها مدرسه را به عنوان منبع استرس می دانند.

 

ادامه این مطلب ویژه اعضای ناب می باشد، لطفا عضو ناب شوید…. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *