فروش ارزش ها ، ارزشی فراتر از قیمت یک محصول

 

هرچیزی در این دنیا دارای ارزش مخصوص به خود است. البته این ارزش یک چیز مطلق و ثابتی نیست. به طور مثال ارزش یک میز بر اساس نیاز فردی می تواند برای هر کسی متفاوت باشد. در دنیای اقتصاد، محصولات و خدمات در کنار ارزشی که دارند صاحب مفهوم دیگری به نام قیمت شدند. یعنی یک محصول دارای دو ویژگی ارزش و قیمت است. قیمت برعکس ارزش یک چیز مطلق و ثابتی است که یک بار برای همیشه مورد استفاده قرار می گیرد. اما ارزش یک وسیله یا محصول مادامی که مورد استفاده قرار می گیرد وجود دارد و می تواند بعضا بسیار جذاب و لذت بخش باشد. دنیای اقتصاد نوین بر این عقیده است که باید بتوانیم بین ارزش و قیمت رابطه ای درست ایجاد کنید. رابطه ای تحت عنوان ” فروش ارزش ها، ارزشی فراتر از قیمت یک محصول “

 

مفهوم ” فروش ارزش ها فراتر از قیمت محصول “

مفهوم ” فروش ارزش ها فراتر از قیمت محصول ” را وقتی به قطعات کوچکتر تبدیل می کنیم و آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم به نکات جذابی بر می خوریم. مهمترین نکته این مفهوم این است که ارزش یک محصول همیشه باید بالاتر از قیمت آن برای مشتری باشد. در کلام بهتر مشتری وقتی دست به انتخاب و خرید یک محصول می زند که بداند ارزش این محصول نسبت به قیمت آن قابل قبول است. این مفهوم این موضوع را در ضمن خود دارد که لزوما یک محصول با قیمت پایین برای مشتری جذاب نیست، بلکه محصولی برای مشتری جذاب تر است که قیمت آن نسبت به ارزش ذاتی و واقعی محصول فاصله زیادی داشته باشد.

یک اثر ناب دیگر!  محصولات اعتیاد آور با استفاده از مدل هوک

نقش فروشنده نیز در تجارت نوین دقیقا همین است که بتواند این فاصله را به مشتری نشان بدهد و به او یادآوری کند که ارزش محصول پیش روی او نسبت به قیمت گفته شده بسیار بیشتر است. مسلما هرکدام از شما در مقام مشتری و خریدار تجربه هایی را داشته اید که فروشنده به نحوی می خواهد کیفیت محصول یا ویژگی های ارزشی آن را با گفتن مثال ها و داستان هایی یادآوری کند. اما راه درست ” فروش ارزش ها ” چیست؟

 

فروش ارزش ها، ارزشی فراتر از قیمت یک محصول

 

چند راه برای ” فروش ارزش ها، محصول را با ارزش فراتر از قیمت آن بفروشید “

اما به عنوان یک فروشنده چگونه می توانیم به محصولات خود ارزش ببخشیم ؟ برای این کار یک فروشنده باید چند قدم را بردارد.

همانطور که در بالا گفتیم، ارزش برای هر کسی متفاوت است و عمدتا در یک خرید و فروش این نیاز مشتری هاست که تاثیر بسیاری در ارزش گذاری محصول خواهد داشت. از این رو یک فروشنده باهوش و کسی که می خواهد ارزش گذاری درستی برای محصول خود داشته باشد باید نیاز مشتری خود را به خوبی بداند و به بیان معروف ” نقاط درد ” مشتری خود را پیدا کند. بعد از پیدا کردن این نقاط درد که می تواند هرچیزی باشد، فروشنده باید با معرفی محصول مناسب سعی کند این نقاط درد را تبدیل به ارزشی برای محصول خود کند. هر چه بتواند این ارزش را از قیمت روی محصول فاصله بدهد احتمال فروش و موفقیت او چند برابر می شود.

 

یک اثر ناب دیگر!  3 روش شناسایی بازار هدف که فروش شما را تضمین می‌کند.

فروش ارزش ها، ارزشی فراتر از قیمت یک محصول

 

نکته مهم

اما نکته مهم و در واقع گام مهم بعدی اینجاست که فروشنده باید بسیار کوتاه و سریع این مسیر را طی کند. روی بهتر این سخن این است که هرچه فروشنده بیشتر صحبت کند، نه تنها ارزش محصول دیده نمی شود، بلکه برعکس این ارزش کاسته می شود و مشتری احساس بدی نسبت به محصول پیدا می کند. یک فروشنده باید به قدری به محصولات خود اشرافیت داشته باشد که بتواند در کمترین زمان بارزترین ویژگی های محصول خود را بیان کند و انتخاب را برعهده مشتری بگذارد.

گام مهم دیگر استفاده از مفهومی به نام ” آینده ” است. ارزش مفهومی است که در گذر زمان خودش را نشان می دهد و شما این امکان را ندارید که بگذارید مشتری این ارزش را در طول مدت زمان خاصی احساس کند. شما وظیفه دارید این احساس و ارزش در آینده را به او تلقین کنید. شما وقتی می خواهید از ” فروش ارزش ها، محصول را با ارزش فراتر از قیمت آن بفروشید ” استفاده کنید باید بتوانید کمی روی قوه خیال پردازی خود کار کنید. زیرا آینده چیزی است که در خیال وجود دارد و شما باید بتوانید استفاده از محصول و ارزش آن را در آینده، در ذهن مخاطب پرورش دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *